Automatyczne bramy garażowe – czy to wciąż luksus?

Automatyczne bramy garażowe – czy to wciąż luksus?

Konieczność ciągłego otwierania i zamykania bram garażowych bywa uciążliwa, zwłaszcza gdy pada deszcz, wieje wiatr, a temperatura nie zachęca do opuszczania ciepłego domu i samochodu.

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu automatyczne bramy garażowe kojarzyły się z luksusowym rozwiązaniem.

Czy nadal panuje takie przekonanie? Oczywiście nie. Postęp technologiczny sprawił, że koszty produkcji zostały znacznie obniżone. Obecnie napędy garażowe są dostępne praktycznie dla każdego. Dzięki użyciu najwyższej jakości materiałów, charakteryzują się długą żywotnością i bezawaryjnym działaniem.

Automatyczne bramy garażowe – podstawowe informacje

Najważniejszym elementem bram automatycznych jest napęd. To od niego zależy nie tylko szybkość otwierania, ale również siła uciągu oraz docisku. Napędy garażowe przeznaczone do bram rezydencjalnych różnią się między sobą parametrami technicznymi, a co za tym idzie, zastosowaniem.

Wybierając konkretny model, należy dopasować jego możliwości do posiadanej bramy. Wówczas mamy pewność, że cały zestaw będzie spełniał nasze oczekiwania. Możliwość osobnego dokupienia bramy garażowej i napędu sprawia, że wydatki mogą być rozłożone w czasie. Taka opcja jest zdecydowanie bardziej korzystna i sprawia, że automatyczne bramy garażowe przestają być kojarzone z luksusem, a zaczynają być utożsamiane z powszechnym rozwiązaniem.

Napędy garażowe, czyli wysoka jakość na pierwszym miejscu

Profesjonalne napędy przeznaczone do bram, przede wszystkim powinny być wyposażone w specjalny system umożliwiający wykrywanie przeszkód. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Kolejną istotną kwestią na którą warto zwrócić uwagę jest maksymalna, zalecana przez producenta dobowa liczba cykli.

W przypadku gdy brama będzie użytkowana wyłącznie przez kilka osób, wówczas 20 cykli dobowych powinno w zupełności wystarczyć. Jednak gdy liczb osób jest większa, wówczas lepiej wybrać napędy garażowe, które bezpiecznie i stabilnie pracują przy około 60 cyklach dobowych. Kolejną kwestią jest maksymalna liczba pilotów, którą można zaprogramować. Na rynku są dostępne modele obsługujące do 10, a nawet ponad 60 urządzeń zdalnego sterowania. Podobnie jak w przypadku liczby cykli, tę funkcjonalność należy dopasować do maksymalnej liczby osób, która będzie korzystać z bramy.

Warto wspomnieć, że cały proces programowania centrali jest prosty i intuicyjny. Wybrane napędy garażowe mają wbudowany czytelny wyświetlacz LED, dzięki któremu ta czynność zajmuje dosłownie chwilę.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy P.H.U. EL-SAR Krzysztof Sarbak z Plewisk koło Poznania.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.