Artykuł partnera.
O tym, że bateria ma wpływ na sprawne działanie w kuchni, nie trzeba nikogo pouczać. Każdy, kto miał okazję zmywać naczynia pod zbyt krótką wylewką, wie jak wielkim koszmarem jest źle dopasowana bateria. Dotyczy to zresztą nie tylko jej rozmiarów i konstrukcji, ale także miejsca i sposobu montażu. Poniżej skupiamy się na coraz chętniej wybieranej kategorii baterii kuchennych – czyli bateriach ściennych. Nadają się idealnie do obsługiwania zlewozmywaków różnych rozmiarów, także tych wielokomorowych. Zapraszamy do lektury, z której poznasz najważniejsze właściwości baterii ściennych oraz dowiesz się kiedy i dlaczego warto zastosować takie modele w swoim zlewozmywaku kuchennym.
Bateria na blacie – czy na ścianie?
Baterie kuchenne można podzielić na dwie główne kategorie. Pierwszą tworzą modele nablatowe, z którymi z pewnością do tej pory miałeś okazję się spotkać. Są to baterie montowane na powierzchni blatu, bezpośrednio przy zlewozmywaku. Z instalacją połączone są za pomocą systemu wężyków. Drugim typem są baterie ścienne, mniej popularne niż ich nablatowe odpowiedniki (choć sytuacja ta powoli ulega zmianie). Modele ścienne podłącza się do odpływów ciepłej i zimnej wody wychodzących z samej ściany. Ten typ baterii nie nadaje się do montażu we wszystkich lokalach lub pomieszczeniach, gdyż wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań w systemach doprowadzania wody.
Z tych powodów baterie kuchenne ścienne są stosowane przede wszystkim w dwóch sytuacjach. Pierwsza – gdy w danym budownictwie przyłącza wody zostały specjalnie zamontowane w sposób umożliwiający przyszłym lokatorom korzystanie z baterii ściennych. Druga – gdy lokatorzy przeprowadzają remont mieszkania i wchodzą w strukturę ściany. Wówczas mają możliwość takiego przemodelowania instalacji, aby montaż baterii ściennej był możliwy.
Korzyści z wyboru modeli baterii ściennych
Baterie kuchenne ścienne są chętnie stosowane przez rozmaite grupy odbiorców. Główną przyczyną ich wyboru jest duża wartość praktyczna i ergonomiczna. Baterie ścienne zajmują mniej miejsca niż ich nablatowe odpowiedniki. Pozwalają zaoszczędzić nieco wolnej przestrzeni, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku niewielkich kuchni oraz aneksów kuchennych.
Baterie ścienne są też bardziej wytrzymałe oraz rzadziej ulegają awariom. Ponadto są w mniejszym stopniu narażone na różnego typu uszkodzenia mechaniczne, które zagrażają na co dzień bakteriom nablatowym. Wynika to oczywiście z odmiennej konstrukcji oraz kształtu. Jednocześnie, są to baterie bardzo łatwe w myciu oraz konserwacji. Z łatwością oczyścisz ich powierzchnię z wszelkich smug i zanieczyszczeń.
Na koniec warto podkreślić, że baterie ścienne są pod wieloma względami ergonomiczne, a ich użytkowanie może usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków. Wybierając baterie w sklepie – szeroki wybór produktów znajdziesz na taniezlewozmywaki.pl – warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję oraz rozlokowanie wszystkich kluczowych elementów. Najważniejsze są pod tym względem kurki lub dysze uruchamiające strumień wody, a także sama wylewka. Warto wybierać baterie o takiej konstrukcji, która będzie dopasowana do rozmiarów zlewu jak i Twoich potrzeb związanych z wykonywanymi codziennie kuchennymi obowiązkami.