Chirurgia plastyczna – znajdź eksperta i klinikę dla siebie!

Chirurgia plastyczna – znajdź eksperta i klinikę dla siebie!

Operacje plastyczne lub rekonstrukcyjne często pomagają pacjentom w uporaniu się z ich kompleksami. Ta popularna dziedzina medycyny od lat zyskuje swoich zwolenników. Jest kojarzona głównie z kobietami, ale i mężczyźni coraz chętniej poddają się zabiegom. Chirurgia plastyczna to rozwiązanie, gdy inne metody już nie przyniosły skutku lub gdy problem estetyczny jest naprawdę poważny. Powiększanie piersi, operacja nosa, abdominoplastyka, liposukcja, plastyka uszu czy nosa – to tylko niektóre z możliwości, jakie daje chirurgia plastyczna. Co trzeba wiedzieć przed operacją? Wyjaśniamy!

Jak znaleźć dobrego chirurga plastyka?

To pytanie, które chyba najczęściej zadają sobie pacjenci, którzy chcą poddać się operacji plastycznej. To w dużej mierze właśnie od chirurga będzie zależał finalny efekt operacji, ale przede wszystkim w jego rękach będzie zdrowie pacjenta. Chirurgia plastyczna to dziedzina, która wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, dlatego decydując się na zabieg, należy poświęcić dużo czasu na znalezienie odpowiedniego chirurga. W Internecie na forach lub grupach można znaleźć wiele opinii od pacjentek, które polecają lub odradzają danego specjalistę. Warto wszelkie takie informacje weryfikować oraz przede wszystkim udać się na konsultację – nierzadko z różnymi ekspertami, tak aby wybrać dla siebie najlepszego chirurga.

Jak znaleźć klinikę?

Wiele z klinik medycyny estetycznej, ma w swojej ofercie również chirurgię plastyczną. Są to często miejsca, które oferują kompleksowe rozwiązania na problemy estetyczne pacjentów. To wygodne i bardzo efektywne podejście – eksperci z tego rodzaju klinik, mając ze sobą kontakt i znając pacjenta „od podszewki”, potrafią w ten sposób dobrać najlepiej uzupełniające się procedury estetyczne. Decydując się na zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, musisz zatem stanąć przed pytaniem czy wolisz większą klinikę, czy mniejszy gabinet. Może wolisz klinikę w centrum miasta? Czy preferujesz bardziej dyskretne miejsca na obrzeżach? Tak naprawdę do wyboru masz tyle możliwości, że bez problemu znajdziesz dogodne dla siebie miejsce.

Czas na rekonwalescencję

Decydując się na zabieg z obszaru chirurgii plastycznej, musisz mieć świadomość, że tego typu zabiegi wymagają przejścia rekonwalescencji – czasem dłuższej, czasem krótszej. Operacje często wykonuje się w znieczuleniu ogólnym i są one dużo bardziej inwazyjne, w odróżnieniu od zabiegów medycyny estetycznej. Chirurgia plastyczna wymaga czasu. Co to oznacza? Efekt końcowy zabiegu nie jest widoczny od razu – czasem trzeba na niego czekać nawet kilka miesięcy. Dlatego należy się uzbroić w cierpliwość, gdy czekamy np. na efekt finalny plastyki nosa, powiększenia piersi czy liposukcji. Bez wątpienia rezultaty, które możemy osiągnąć, są tego warte.

Najpopularniejsze zabiegi

Grono pacjentów stale się powiększa, operacje plastyczne są coraz łatwiej dostępne i przystępne cenowo. Wśród zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, pośród kobiet, największą popularnością cieszą się operacje biustu oraz nosa i liposukcje. Natomiast panowie często korzystają z abdominoplastyki, czyli operacji powłok brzusznych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.