Czy warto kupić mieszkanie na Wilanowie?

Czy warto kupić mieszkanie na Wilanowie?

Artykuł sponsorowany.

Wilanów to obecnie jedna z najbardziej atrakcyjnych dzielnic mieszkaniowych Warszawy. Jeszcze niedawno Wilanów był przede wszystkim dzielnicą willową, w której schronienie od wielkomiejskiego zgiełku stolicy znajdowali najbogatsi mieszkańcy stolicy. Dzisiaj dzielnica zmienia się w szybkim tempie. Ciągle dominująca, zabudowa jednorodzinna powoli ustępuje luksusowym i gustownie zaprojektowanym osiedlom, a do Wilanowa przeprowadzają się nowi mieszkańcy.

Odrobina historii Wilanowa

Najdawniejsza historia osady Milanów – bo taką nazwę początkowo ona nosiła – ginie w pomroce dziejów. Najdawniejsze o niej wzmianki pochodzą z XIII wieku. Milanów stał się jednak sławny znacznie później, kiedy na swoją siedzibę obrał go król Jan III Sobieski. W miejscowości powstała wtedy królewska rezydencja w stylu włoskim – Villa Nowa. Właśnie wtedy dawny Milanów zaczął być nazywany Wilanowem. W późniejszych latach majątek przechodził z rąk do rąk, aż do czasów po II wojnie światowej, kiedy to stał się własnością państwa. W latach 50. Wilanów stał się dzielnicą Warszawy, którą pozostaje do dzisiaj.

Jak obecnie rozwija się dzielnica

W dzisiejszych czasach Wilanów rozwija się bardzo prężnie. W ostatnich latach znacznie rozbudowana została wilanowska infrastruktura. Powstały nowoczesne aleje, którymi mieszkańcy dzielnicy mogą dostać się do centrum Warszawy, albo do innych, okolicznych dzielnic. Ostatnio obserwuje się również wzrost zainteresowania mieszaniem na Wilanowie. W dużym stopniu zmienia się struktura społeczna mieszkańców. Coraz więcej jest tu młodych, ambitnych ludzi, którzy w Warszawie osiągnęli sukces i właśnie tutaj, szukają dla siebie spokojnego miejsca do życia, a mieszkanie na Wilanowie staje się po prostu modne.

Czy warto mieszkać na Wilanowie?

Zdecydowanie tak, a powodów jest tutaj kilka. Po pierwsze Wilanów jest dzielnicą niezwykle przyjazną dla mieszkańców. Zabudowa jest zróżnicowana – od domów jednorodzinnych, do nowoczesnych osiedli. Praktycznie brak jest tu wielkich bloków. Wilanów jest przy tym dzielnicą bardzo zieloną, której władze dbają o to, by nowe inwestycje były realizowane bez szkody dla lokalnego krajobrazu. W okolicy znajduje się wiele szkół, przedszkoli i żłobków na wysokim poziomie – zarówno państwowych, jak i niepublicznych. Dojazd do centrum Warszawy jest bardzo łatwy – zarówno własnym samochodem, jak i komunikacją miejską. Przez Wilanów nie przechodzą duże drogi wlotowe do stolicy, dlatego hałas generowany przez samochody nie jest duży.

Wilanów – ceny mieszkań

Jak doskonale wiadomo, mieszkanie w Warszawie, a zwłaszcza w jej bardziej atrakcyjnych dzielnicach nie zawsze jest tanie. Najbardziej popularne okolice to dziś ceny, na które niewielu mieszkańców stolicy może sobie pozwolić. Wilanów wydaje się z tej perspektywy bardzo dobrym rozwiązaniem. Jak pokazują statystyki, ceny mieszkań na Wilanowie oscylują w ostatnich latach w okolicach warszawskiej średniej. Oznacza to, że dzielnica zdecydowanie nie należy do najdroższych, chociaż inwestorzy ją cenią. Osoby rozważające w najbliższym czasie zakup mieszkania w Warszawie powinny rozważyć między innymi właśnie Wilanów. Jeżeli obecne trendy się utrzymają, to ceny w tej dzielnicy w kolejnych latach prawdopodobnie znacznie pójdą w górę, co oznacza, że wartość mieszkań kupionych teraz znacznie wzrośnie.

Komunikacja miejska na Wilanowie

Wilanów jest dzisiaj bardzo dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami stolicy. Funkcjonuje tutaj kilka linii autobusowych, w tym również linie nocne. W niewielkiej odległości znajdują się dwie stacje warszawskiego metra: Kabaty i Wilanowska. Najłatwiejszym i chyba obecnie najczęściej wybieranym przez mieszkańców Wilanowa sposobem dostania się do Centrum, jest dojazd autobusem do stacji metra, którym łatwo przemieścić można się w kierunku innych dzielnic miasta.

Wilanów w czasie wolnym

Wilanów oferuje też swoim mieszkańcom bardzo dużo w czasie wolnym. Najbardziej znanym zabytkiem jest oczywiście wilanowski pałac z kompleksem parkowym (dawna rezydencja królewska), który obecnie jest częścią Muzeum Narodowego. Niedaleko, bo na pobliskim Natolinie, znajduje się pałac Potockich. W Wilanowie funkcjonuje również muzeum plakatu. W okolicy funkcjonuje kilka kin. W ciągu roku organizowane są tu liczne koncerty i inne wydarzenia kulturalne.

______________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy AlberoInvestDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.