Czy wiesz, jak wkręcać wkręty do blachy trapezowej?

Czy wiesz, jak wkręcać wkręty do blachy trapezowej?

Jeżeli jako standardowe pokrycie dachu wybieramy blachę trapezową – warto poznać bliżej jej właściwości oraz dowiedzieć się, jak ostatecznie wygląda montaż tego materiału. Czy jest trudny w instalacji? Najczęściej pojawiające się pytanie dotyczy wyboru odpowiednich wkrętów. Jaką powinny mieć średnicę oraz długość? Oto kilka rzeczy, o których warto wiedzieć przed montażem!

Jaka blacha na dach?

Decydując się na wymianę dachu lub wybierając pierwsze pokrycie dachowe, warto dobrze zastanowić się, jaki materiał sprawdzi się w tym przypadku najlepiej. Powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko spójność całego projektu pod względem wizualnym (czy dach pasuje do całej konstrukcji), ale także – co jest jeszcze ważniejsze – czy dane wykończenie dachu będzie spełniało nasze oczekiwania i poradzi sobie z niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi.

W zależności od umiejscowienia budynku, może on być narażony na opady deszczowe, mocne nasłonecznienie bądź obfite opady śniegu, które będą zalegały na pokryciu dachowym. Materiał, z którego wykonany jest dach musi być niezwykle odporny i solidny, natomiast odpowiednia konserwacja powinna zapewnić jego użyteczność na wiele lat.

Jak wkręcać wkręty do blachy trapezowej?

Jeżeli chodzi o instalację tego materiału na dachu – wcale nie jest to trudne i wymagające zadanie. Dla przykładu – montaż blachy trapezowej jest znacznie prostszy niż choćby dachówki ceramicznej. Dlaczego? W tym przypadku ważna jest waga. Blacha trapezowa jest znacznie lżejsza, przez co praca z nią jest dużo prostsza.

Blacha trapezowa charakteryzuje się bardzo podobnym sposobem montażu, jak w przypadku klasycznej blachodachówki. Wykorzystuje się tutaj tzw. wkręty dachowe. Najczęściej wybierany rozmiar to ten o średnicy 4,8 mm i długości 20 mm – jeżeli zależy nam na połączeniu dwóch blach. Ale jakie wkręty wybrać, jeżeli mamy do czynienia z konstrukcją drewnianą? Średnica pozostaje ta sama, ale polecana długość to 35 mm.

Więcej przydatnych informacji na temat blachy trapezowej znajdziesz na stronie: https://pokrycia.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.