Depilacja laserowa – co musisz wiedzieć?

Depilacja laserowa – co musisz wiedzieć?

Zabieg depilacji laserowej cieszy się opinią bezbolesnego i skutecznego. Czy warto w niego zainwestować?

Każda metoda usuwania zbędnego owłosienia ma swoich zwolenników. Działają zupełnie inaczej i inaczej utrzymują się ich efekty. Mimo wszystko do gabinetów kosmetycznych na zabieg depilacji laserowej trafiają zarówno miłośniczki i miłośnicy maszynek jednorazowych, depilatorów, wosku, jak i kremu do depilacji. To dlatego, że depilacja laserowa pozwala pozbyć się niechcianych włosków na zawsze, a przy tym nie powoduje bólu.

Na czym polega depilacja laserowa?

Urządzenie do depilacji laserowej wypuszcza wiązkę światła, którą pochłania melanina – barwnik znajdujący się w mieszku włosowym. Struktura mieszka ulega zniszczeniu, co uniemożliwia wypuszczanie kolejnych włosków. Ważne jest to, że laser trafia bezpośrednio do włosa, nie uszkadzając tkanek skóry.

Im więcej barwnika we włosie, tym mocniej działa na niego wiązka światła. To dlatego najszybciej i najskuteczniej za pomocą tej metody jest się pozbyć owłosienia ciemnego i grubego. Zadanie ułatwia dodatkowo jasna karnacja. Najbardziej pożądany jest duży kontrast między kolorem skóry, a włosa. Mniejszy wymaga większej ilości powtórzonych zabiegów.

Jaka jest skuteczność depilacji laserowej?

To jedyna metoda usuwania owłosienia, która pozwala na pożegnanie się z nim raz na zawsze. Depilacja laserowa sprawia, że wewnętrzna struktura mieszków włosowych rozpada się i włoski przestają w tym miejscu odrastać. Dzieje się tak z reguły po serii kilku zabiegów, najczęściej 6-8. Przerwy między nimi uzależnione są od depilowanego rejonu ciała i wynosi od 4 tygodni w przypadku wąsika do 10 tygodni w przypadku nóg.

Czy depilacja laserowa jest bezbolesna?

Odczuwanie bólu jest kwestią bardzo indywidualną i trudno jest odpowiadać za wszystkich. Do tego warto zaznaczyć, że na rynku dostępne są różne lasery. Mimo wszystko depilacja laserowa uważana jest za metodę bezbolesną. Z pewnością nie wywołuje takiego dyskomfortu co depilacja mechaniczna za pomocą depilatora, wosku, masy cukrowej itp.

Jakie partie ciała można wydepilować laserem?

Najlepsze efekty uzyskuje się w miejscach, gdzie włoski są bardzo ciemne, zatem w strefie bikini i pod pachami. Kobiety bardzo często decydują się także na depilację ud i łydek, by zapomnieć o konieczności regularnego golenia nóg. Za pomocą lasera możesz też usunąć wąsik, włosy z rąk, brzucha, miejsc intymnych. Panowie chętnie depilują tą metodą plecy oraz tors.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Niestety, choć jest to zabieg niezwykle skuteczny, nie każdy może z niego skorzystać. Wśród przeciwwskazań znajduje się ciąża oraz takie problemy zdrowotne jak: epilepsja, żylaki, niektóre choroby i stany zapalne skóry, nowotwory, guzy, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, niektóre zabiegi chirurgiczne.

Jeśli tylko nie masz pewności, czy Twój stan zdrowia oraz stosowane leczenie farmakologiczne pozwalają Ci na skorzystanie z metody depilacji laserowej, porozmawiaj ze swoim lekarzem prowadzącym.

Masz dość nierównej walki z odrastającymi włoskami? Marzy Ci się gładkie ciało? Umów się na depilację laserową i sprawdź jej skuteczność na własnej skórze.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.