Jak nauczyć się chodzić na obcasach?

Jak nauczyć się chodzić na obcasach?

Buty na obcasie – uznawane za prawdziwy atrybut kobiecości – u wielu pań wywołują obawy. Noszenie takiego obuwia nie jest przecież proste i wymaga solidnej wprawy. Jak więc nauczyć się chodzić na obcasach?

Dobre buty kluczem do sukcesu

Oczywistą sprawą jest, że niewygodne obuwie będzie dodatkowym utrudnieniem przy nauce chodzenia na obcasach. Wybór butów powinien być więc przemyślany – zanim opanujemy sztukę poprawnego, swobodnego noszenia czółenek czy szpilek, lepiej zrezygnować z pary, która sprawi nam szczególny problem. Przede wszystkim należy rozsądnie dobrać wysokość obcasów. Jeśli przesadzimy, rzucając się od razu na tzw. głęboką wodę, znacznie skomplikujemy sobie naukę prawidłowego chodzenia. Warto więc zakładać na początku buty na niskim lub średnim obcasie – takim, w którym będziemy czuć się komfortowo, bezpiecznie i stabilnie. Wraz z upływem czasu można stopniowo zwiększać wysokość obuwia. Ważne też, by postawić na modele jak najlepszej jakości (np. https://wojas.pl/buty-damskie-czolenka) w odpowiednim dla nas rozmiarze. Dobrym pomysłem na początek będzie wybór modeli z paskiem, który zapewni dodatkowe zabezpieczenie.

Noszenie obcasów – na co zwrócić uwagę?

Chodząc w butach na obcasie, należy pamiętać o kilku istotnych elementach. Przede wszystkim trzeba skupić się na wyprostowanej sylwetce, ściąganiu łopatek i lekkim uniesieniu głowy. Ważne też, aby ręce nie były sztywne, tylko zamiennie poruszały się w przód i tył z każdym krokiem. Podczas noszenia obcasów należy eliminować garbienie się, pochylanie ciała, opuszczanie ramion czy zginanie nóg w kolanach. Kroki powinny być naturalne – ani zbyt krótkie, ani też przesadnie długie, gdyż w obu wypadkach wygląda to wręcz karykaturalnie Niewłaściwe jest również kierowanie stóp do wewnątrz – trzeba ustawiać je równolegle do siebie. Jeśli od początku nie pozbędziemy się złych nawyków, trudniej będzie zlikwidować je w późniejszym etapie. Pamiętajmy, że niepewność, dyskomfort i brak swobody podczas chodzenia w butach na obcasie widoczny jest nie tylko w postawie ciała i sposobie stawiania kroków, ale też w mimice. W razie problemów warto wesprzeć się dodatkowymi akcesoriami, takimi jak plastry, poduszeczki czy specjalne wkładki silikonowe.

Ćwicz jak najczęściej

Trening czyni mistrza – i nie inaczej jest w przypadku nauki chodzenia na obcasach. Trudno perfekcyjnie opanować tę sztukę, jeśli nie będziemy regularnie ćwiczyć. Konieczne jest więc częste noszenie wyższego obuwia w różnych sytuacjach, jednak na początku należy zacząć od krótszych dystansów. Zakładajmy więc wybrane buty (dostępne na https://butydamskie.pl/czolenka) w domu i poruszajmy się w nich podczas wykonywania zwykłych codziennych czynności. Można też stworzyć sobie mały „wybieg” z lustrem, np. w korytarzu lub dłuższym pokoju. Swobodna przestrzeń pozwoli trenować noszenie obcasów z jednoczesnym obserwowaniem swojego ciała. Domowe ćwiczenia sprawią też, że szybciej „przyzwyczaimy” swoje stopy do konkretnego modelu obuwia. Dzięki temu późniejsze założenie butów np. na ważne spotkanie czy imprezę nie będzie dla nóg tak dużym wyzwaniem.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.