Jak szybko i sprawnie wyczyścić kostkę brukową z mchu i trawy?

Jak szybko i sprawnie wyczyścić kostkę brukową z mchu i trawy?

Ładnie ułożona kostka brukowa wokół posesji rozwiązuje wiele problemów. Ten sposób zagospodarowania terenu pozwala między innymi uniknąć błota, które tak często tworzy się po opadach deszczu lub śniegu. Poza tym teren wokół domu prezentuje się zwyczajnie lepiej. Kostka brukowa daje odpowiednie podparcie również dla samochodów oraz innych sprzętów, które są zaparkowane przed domem. Trzeba jednak utrzymać ją w odpowiednim stanie, bo przecież kostka ma tendencję do zarastania chwastami. Jak ją szybko wyczyścić? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób, które są zainteresowane tym tematem.

Myjki ciśnieniowe Stiga i kostka brukowa

Kostka brukowa jest cały czas narażona na zanieczyszczenia, które wynikają po prostu z jej użytkowania, jak też na to, że szpary pomiędzy poszczególnymi kostkami zostaną porośnięte mchem i chwastami. Nie wolno dopuścić do tego, aby kostka straciła dobrą formę, ponieważ trzeba będzie włożyć dużo więcej pracy i wysiłku w przywrócenie jej do prawidłowego stanu. Warto zatem trzymać w domu odpowiednie preparaty, które można szybko nanieść na chwasty i mech, a następnie usunąć, na przykład strumieniem wody pod ciśnieniem. Przydaje się do tego myjka ciśnieniowa. Myjki wysokociśnieniowe to zresztą jeden z tych sprzętów, które zwyczajnie warto posiadać, jeśli jest się właścicielem posesji. Przydają się do wielu różnych prac związanych z utrzymaniem nieruchomości oraz terenów zielonych wokół domu. Dodatkowo świetnie sprawdzą się do mycia aut.

Myjka ciśnieniowa do mycia kostki brukowej

Gdy zastosuje się odpowiednie środki chemiczne, które działają na chwasty i mech, następnie wystarczy za pomocą myjki ciśnieniowej spłukać wodą z kostki brukowej pozostałości. Jest to stosunkowo proste i szybkie działanie, które pozwala na uzyskanie naprawdę świetnego efektu wizualnego. Przy okazji uda się nie tylko oczyścić kostkę z chwastów, ale też umyć ją z różnego rodzaju zanieczyszczeń i zabrudzeń, które mogą pojawić się na podjeździe.

Mycie elewacji domu

Sporo osób wraz z czyszczeniem kostki brukowej wykonuje jeszcze jedną pracę. Mowa tutaj o myciu elewacji domu. Raz na jakiś czas warto zająć się elewacją budynku. Często po deszczu, gradzie oraz innych intensywnych opadach, na dole budynku pojawiają się liczne zabrudzenia. Podczas sprzątania kostki brukowej wystarczy dodatkowo zająć się też wyczyszczeniem elewacji, aby dom znów prezentował się nienagannie. Podsumowując, myjka ciśnieniowa to świetna inwestycja. Warto kupić ją jeszcze jesienią, aby wykonać prace zabezpieczające dom przed zimą.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.