Jak udekorować stół na rodzinną kolację?

Jak udekorować stół na rodzinną kolację?

Artykuł partnera.

Zapraszając rodzinę na uroczystą kolację, należy się do niej odpowiednio przygotować i to nie tylko pod względem wykwintnego menu. Równie ważna jest cała oprawa, czyli dekoracja stołu. Przy czym, dekorując stół, trzeba pamiętać o umiarze oraz o tym, aby całość była ze sobą spójna. Bo nawet jeśli wykorzystamy najpiękniejsze ozdoby, ale przesadzimy z ich ilością, to uzyskamy efekt przeciwny do zamierzonego. O co zatem warto zadbać podczas dekorowaniu stołu na rodzinną kolację?

Elegancki obrus i inne dodatki

Czynnością, od której powinniśmy rozpocząć, jest wybór obrusa. Może być on uszyty z klasycznej bawełny lub bardziej eleganckiego materiału, jakim jest na przykład gipiura. Niedopuszczalne są jakiekolwiek widoczne zabrudzenia oraz zagniecenia. Bardzo ładnie będą się prezentowały również serwetki, które można włożyć w pierścień i położyć każdemu na talerzu. Inną opcją jest złożenie serwetek na pół lub dla osób bardziej kreatywnych – ułożenie ich w finezyjne kształty. Jeżeli chcemy dodać spotkaniu dostojnego klimatu, wówczas postawmy świecznik i zapalmy świecę. Można też pokusić się o niewielki wazon ze świeżymi kwiatami.

Stylowa zastawa

Duży wpływ na to, jak będzie się prezentował stół nakryty do kolacji, ma zastawa. Podstawą jest, aby wszystkie elementy pochodziły z tej samej kolekcji. W sytuacji, gdy talerze zdobione są złotem, srebrem lub mają jakiś inny kolorystyczny motyw, wtedy powinno się dobrać w tym samym kolorze serwetki oraz pozostałe dodatki. Co do sztućców, to warto je wypolerować, aby pięknie błyszczały i ułożyć równo obok talerzy. Rolą gospodarza jest też zadbać o to, aby każdemu było przy stole wygodnie i miał wystarczająco miejsca do swobodnego konsumowania. Jeżeli mamy dosyć mały salon, a liczną rodzinę, z którą regularnie zasiadamy do posiłków, wtedy warto zdecydować się na zakup stołu rozkładanego. Ogromny wybór designerskich stołów znajdziemy na https://mebel4u.pl/jadalnia.

Czysty, wyprasowany obrus, elegancka zastawa, świeca i serwetki, to przepis na piękne udekorowanie stołu na kolację w gronie bliskich.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.