Jak urządzić kuchnię za pomocą płytek ściennych?

Jak urządzić kuchnię za pomocą płytek ściennych?

Kuchnia to pomieszczenie wymagające pod względem tego, co musi się w niej znaleźć, aby była w pełni bezpieczna od jakichkolwiek uszkodzeń. Znajduje się w niej zawsze sporo pary, wody, tłuszczu i nietrudno o zabrudzenia spowodowane drobinkami jedzenia czy płynów. W związku z tym konieczne jest wyposażenie jej w takie materiały, które nie ulegną z tego powodu szybkiemu zniszczeniu. Idealnie sprawdzają się między innymi płytki ścienne.

Glazura, która chroni twoje ściany

Jak już napisaliśmy, kuchnia to miejsce bardzo wymagające. Podczas gotowania nie jest trudno o przypadkowe zachlapanie ściany, a unoszące się w całym pomieszczeniu opary mogą spowodować, że na wszystkich powierzchniach posiada lekko tłusta warstwa. Taki kurz jest bardzo trudny do usunięcia, a powstające plamy mogą prezentować się nieestetycznie.

Aby uniknąć takich problemów, warto zadbać o dobrą ochronę ściany za pomocą materiału odpornego na zachlapania i zabrudzenia. Właśnie takimi cechami wykazuje się glazura kuchenna, która nie wchłania wody ani brudu. Co więcej, ceramika jest też bardzo łatwa do czyszczenia, jeśli już pojawią się na niej jakieś zabrudzenia. Wystarczy ją umyć i nie trzeba obawiać się, że woda w jakikolwiek sposób jej zaszkodzi. Dzięki temu materiał ten idealnie chroni powierzchnię ścian.

Wybierz odpowiednią wielkość

Praktyczne funkcje płytek ściennych kuchennych to jednak nie wszystko. Mają przecież też prezentować się zachwycająco, dlatego aby w pełni wykorzystać ich potencjał, musimy w pierwszej kolejności dobrze dopasować ich wielkość do wielkości całego pomieszczenia. Bardzo często większe płytki ceramiczne wyglądają po prostu lepiej: mają mniej łączeń, a ich wzór nie wydaje się przytłaczać pomieszczenia zbyt częstym powtarzaniem. Ze względu na to idealnie sprawdzają się do wszystkich wielkości pomieszczeń kuchennych.

Kształt płytek

Nowoczesne płytki ścienne do kuchni mogą przyjmować różne kształty. Mamy do czynienia nie tylko z płytkami klasycznymi, prostokątnymi lub kwadratowymi, ale też z unikatowymi ich rodzajami, które są stworzone w kształcie heksagonalnym lub dosłownie fantazyjnym. Dzięki temu do każdego pomieszczenia będzie można dobrać te idealne, które nie tylko spodobają się nam najbardziej, ale też będą idealnie pasować do jego kształtów.

Kolorystyka i wzornictwo

Współczesne kuchnie mogą mieć bardzo różne kolory. Powoli odchodzimy już od klasycznego wzornictwa, w którym zazwyczaj kuchnia była bardzo stonowana. Obecnie coraz częściej mamy do czynienia z nietypowymi aranżacjami, w których kolory i wzory grają ważną rolę. Tak samo jest też w przypadku płytek kuchennych.

Dlatego bez wahania możesz sięgnąć nawet po najbardziej fantazyjne wzornictwo. Niezależnie do tego, czy lubisz antyczne motywy ceramiki, czy może preferujesz błyszczące i pełne życia kolory takie jak fiolet, niebieski czy zielony, z pewnością znajdziesz kafelki idealne dla siebie. Każde z nich nadadzą kuchni unikatowego i zachwycającego wyglądu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.