Jak wybrać dobre białko wegańskie?

Jak wybrać dobre białko wegańskie?

Dieta wegańska cieszy się coraz większą popularnością i trudno się dziwić. Mnóstwo ludzi rezygnuje z produktów odzwierzęcych zarówno ze względów etycznych, jak i zdrowotnych. Wśród nich jest mnóstwo osób uprawiających sport, którym zależy na przyroście masy mięśniowej. Wokół weganizmu narosło także mnóstwo mitów o zbyt małym udziale białka w produktach wegańskich, a także o jego małej przyswajalności.

Na rynku aktualnie jest mnóstwo skutecznych odżywek białkowych, a sama oferta sklepu ecoandfit.pl  pozwala skutecznie się rozprawić z nieprawidłowymi informacjami na temat diety wegańskiej. Pomijając etyczne aspekty korzystania z produktów odzwierzęcych jest jeszcze jeden powód przemawiający za stosowaniem białek wegańskich – udowodniono, że podaż białek zwierzęcych w diecie ma wpływ na wzrost komórek nowotworowych.

Z czego możemy wybierać?

Koktajle wegańskie z białkiem to najszybsza i najłatwiejsza opcja posiłku potreningowego. Gotowe koktajle wegańskie  to doskonała opcja dla zabieganych . Są szybkie w przygotowaniu i zawierają przemyślaną kompozycję białek roślinnych. Jakie białka zatem możemy wyróżnić?

Najpopularniejszym białkiem wegańskim, strukturalnie najbardziej zbliżonym do serwatkowego, jest białko sojowe. Jest dość tanie, bardzo łatwo przyswajalne, idealne dla osób, którym zależy na szybkim przyroście masy mięśniowej. Niestety, niektórzy w obawie przed działaniem fitoestrogenów, w które jest bogata soja, rezygnują z niego. Jest jednak mnóstwo alternatyw. Kolejnym, bardzo popularnym rodzajem, jest białko z grochu. Odżywki na jego bazie zawierają także mnóstwo składników odżywczych – witamin, błonnika, minerałów.

Oprócz białek na bazie roślin strączkowych, bardzo dużą popularnością cieszy się białko konopne. Trudno się dziwić – nasiona konopi zawierają aż 8 spośród 10 aminokwasów egzogennych. Ponadto są istną kopalnią składników odżywczych, takich jak  nienasycone kwasy tłuszczowe, minerały: wapń, cynk, miedź, żelazo, magnez, fosfor, witaminy E i K.

Zboża są również świetnym źródłem białka, dlatego na rynku można spotkać białko pszeniczne. Nie jest jednak polecane dla osób z nietolerancją glutenu i całkowicie zakazane w diecie osób borykających się z celiakią. Jego doskonałą alternatywą jest białko ryżowe. Wysoko przyswajalne, świetne dla osób na diecie bezglutenowej. Nie można też zapominać o grzybach – są również dobrym źródłem białka, dlatego można spotkać też odżywki na bazie białka drożdżowego.

Koktajle – szybki sposób na regenerację po treningu

Koktajle wegańskie dostępne w naszej ofercie, to miksy białek roślinnych, idealnie połączonych z mnóstwem substancji odżywczych, co sprawia, że stanowią kompletny, zbilansowany posiłek. Nasze koktajle vege z białkiem, wpływają na organizm synergistycznie, ponieważ oprócz potrzebnych dla regeneracji mięśni protein, zawierają całe bogactwo łatwo przyswajalnych składników, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Są dużo wygodniejszą alternatywą dla tradycyjnych odżywek – izolatów i koncentratów białkowych. Ze względu na bogaty skład, są także wspaniałą opcją dla osób po zabiegu resekcji żołądka i w trakcie rekonwalescencji.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.