Jak wybrać żelazko? Najważniejsze zasady

Jak wybrać żelazko? Najważniejsze zasady

Żelazko to jeden z podstawowych elementów wyposażenia domu. By dobrać dobre żelazko, niezbędna jest jednak przynajmniej podstawowa wiedza dotycząca tych urządzeń. Jak wybrać niezawodny, dopasowany do swoich potrzeb sprzęt? Jakie żelazko kupić, by cieszyć się długą i bezproblemową eksploatacją? Te i inne kwestie związane z tym zakupem omawiamy w naszym nowym poradniku. Zapraszamy do lektury.

Żelazko z generatorem pary – czemu warto je wybrać?

Przy wyborze żelazka warto zwrócić uwagę na funkcję wytwarzania pary. Ta funkcjonalność jest niezbędna do tego, by prasowanie ubrań było wydajne i bezpieczne. Silny wyrzut pary sprawia również, że prasowanie jest dużo szybsze. Wybierając żelazko z generatorem pary, koniecznie zwróć uwagę na to, czy jest ono wyposażone w system antywapienny. W żelazkach Philips tę funkcję pełni system Quick Calc Release, dzięki któremu kamień odkłada się w specjalnym pojemniczku, By pozbyć się zanieczyszczenia mineralnego, wystarczy tylko wyjąć zbiornik i przepłukać go czystą wodą.

Żelazko parowe – jak dobrać odpowiednią moc żelazka?

Kolejna ważna kwestia, którą koniecznie powinieneś wziąć pod uwagę, kupując żelazko, jest jego moc. Im wyższa ona będzie, tym wydajniejsze i szybsze będzie jego działanie. Z drugiej strony urządzenia o wyższej mocy cechują się również większym poborem energii elektrycznej. Warto więc wybrać rozwiązanie kompromisowe. Optymalna moc żelazka wynosi od 2400 do 2600 W. Właśnie taką moc ma np. żelazko PHILIPS Azur GC4563/30.

Żelazka parowe Philips. Co daje uderzenie pary?

Ważnym atutem nowoczesnych żelazek Philips jest silne uderzenie pary. Standardowo generują one 50 gramów pary na minutę. W razie konieczności możesz jednak włączyć dodatkowe uderzenie pary i zwiększyć tę wartość do 230 gramów na minutę. Wspomniany model żelazka jest ponadto wyposażony w blokadę kapania, która działa skutecznie nawet w niskich temperaturach. Nie bez znaczenia jest też żywotność żelazka – prawidłowo użytkowany sprzęt będzie bezproblemowo działał przez wiele lat.

Stopa żelazka – jaki materiał sprawdzi się najlepiej?

Przy zakupie żelazka warto też zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana stopa. Ze względu na rodzaj stopy wyróżniamy obecnie żelazka ceramiczne, stalowe, telfonowe oraz tytanowe. Stopy ceramiczne są wprawdzie wygodne i bezpieczne, ale sporo trudności wiąże się z ich czyszczeniem. Tej wady nie mają stopy tytanowe, które zapewniają bardzo łatwe prasowanie z dobrym poślizgiem, a jednocześnie ich czyszczenie jest szybkie i nieskomplikowane.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.