Klimatyzacja z montażem – 6 porad, jak wybrać dobrych fachowców

Klimatyzacja z montażem – 6 porad, jak wybrać dobrych fachowców

Artykuł partnera.

Klimatyzacja jest coraz częstszym wyborem, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w mieszkaniach. Dla jej prawidłowego działania powinieneś zadbać przede wszystkim o profesjonalny montaż. Z artykułu dowiesz się, jak wybrać profesjonalną firmę do montażu klimatyzacji!

Porównaj oferty w Twojej okolicy

Zanim podejmiesz współpracę z firmą montującą klimatyzację, w pierwszej kolejności porównaj sobie oferty wszystkich firm działających w Twojej okolicy. Jeśli nie posiadają ich na stronach internetowych, możesz do nich zadzwonić lub skontaktować się drogą mailową. Dopytaj, jak wygląda współpraca i jaki jest przybliżony koszt montażu. W ten sposób zorientujesz się zarówno wśród cen, jak i zakresu usług.

Taki obraz pozwoli Ci ocenić, która firma jest tania, która próbuje naciągać klientów, a która proponuje standardowe ceny. Jednocześnie pamiętaj, że na montażu nie należy oszczędzać. Odpowiednio zainstalowana klimatyzacja to gwarancja jej prawidłowego działania!

Zapytaj o uprawnienia

Jeśli chcesz mieć pewność, że masz do czynienia z profesjonalistami, już na samym początku powinieneś zorientować się w kwestii posiadanych uprawnień. Znaczenie mają tu przede wszystkim uprawnienia SEP, uprawnienia f-gazowe, a także Certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego i certyfikaty autoryzacyjne od producentów klimatyzacji.

Odpowiednie uprawnienia montera są niezbędne dla zachowania gwarancji na urządzenie. Co więcej, są one swego rodzaju gwarancją, że dana firma posiada niezbędną wiedzę oraz zainstaluje urządzenie w prawidłowy sposób. Specjaliści z www.avantiair.pl posiadają wieloletnie doświadczenie oraz wszystkie niezbędne uprawnienia.

Zorientuj się w kwestii serwisu

Montaż klimatyzacji w domu to nie wszystko. Regularny serwis jest podstawą dla odpowiedniego działania instalacji. Zaleca się wykonywać go dwa razy w ciągu roku i powinien obejmować m.in. sprawdzenie stanu filtrów, sterowników, parownika, a także połączeń układów i przewodów.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór firmy, której oferta obejmuje nie tylko sam montaż, ale także i serwis, a także ewentualne naprawy.

Dopytaj o gwarancję

Gwarancji udziela zarówno producent na urządzenie, jak i instalator na montaż. Przed podjęciem współpracy powinieneś dopytać o czas trwania obydwu gwarancji. Producenci najczęściej udzielają 3-letniej lub 5-letniej gwarancji, z kolei instalatorzy – rocznej lub 2-letniej. W przypadku bardzo zużywających się części okres gwarancji może wynosić nawet 6 miesięcy.

Gwarancja ze strony instalatora jest bardzo ważna. To właśnie ona Ci pomoże, gdy okaże się, że podczas montażu klimatyzacji zostały popełnione jakieś błędy. Kiedy zdecydujesz się na współpracę z daną firmą, powinieneś również poprosić o skany gwarancji, by mieć je przy sobie. Nie należy ufać „na słowo”.

Poznaj opinie i dotychczasowe realizacje

Wybierając firmę, która zajmie się montażem klimatyzacji, powinieneś zapoznać się również z jej opiniami. To w końcu dotychczasowi klienci wiedzą najlepiej, jak wygląda współpraca z instalatorem. Sprawdź również dotychczasowe realizacje. Dadzą Ci obraz na to, jak działa firma, a także potwierdzą jej doświadczenie. Jeśli instalatorzy mają na swoim koncie wiele realizacji, powinien być to dla Ciebie dobry znak.

Zanim podpiszesz umowę, dokładnie ją przeczytaj

Przed podpisaniem umowy z firmą instalującą klimatyzację, powinieneś dokładnie ją przeczytać. Ta rada może wydawać się oczywista, jednak prawda jest taka, że spora część osób nie czyta umów, wychodząc z założenia, że „jest to tylko montaż klimatyzacji”.

W rzeczywistości umowa może zawierać wiele nieodpowiednich zapisów, które powinny wzbudzić Twoje wątpliwości. Wówczas powinieneś skonsultować je z instalatorem, a ten powinien wprowadzić ewentualne zmiany. Większość profesjonalnych firm wysyła umowę do wglądu jeszcze przed jej podpisaniem, właśnie po to, by dokładnie się z nią zapoznać.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.