Laserowe odmładzanie skóry – ile zabiegów i w jakiej częstotliwości jest potrzebnych?

Laserowe odmładzanie skóry – ile zabiegów i w jakiej częstotliwości jest potrzebnych?

Medycyna estetyczna oferuje nam dzisiaj wiele możliwości. Skutecznie możemy pozbyć się nie tylko rozstępów czy cellulitu, ale także oznak starzenia. Jednym z popularniejszych zabiegów jest laserowe odmładzanie skóry, cieszące się dużą skutecznością.

Laserowe odmładzanie skóry – czym jest i jakie daje efekty?

Wiele czynników wpływa na procesy starzenia się skóry, pierwsze zmarszczki mogą więc zacząć się pojawiać w różnym wieku. Prędzej czy później się jednak pojawią – wówczas możemy zdecydować się na zabieg, który pomoże nam się ich pozbyć. Popularne laserowe odmładzanie skóry przeznaczone jest tak naprawdę dla każdej osoby, która zauważa u siebie jakiekolwiek oznaki starzenia, pod warunkiem, że nie dotyczą jej przeciwwskazania.

Laserowe odmładzanie skóry odbywa się przy udziale wiązki światła. Zabieg poprzedza nałożenie na skórę chłodnego żelu, który to zapobiega obrzękom twarzy. Następnie skórę pokrywa się serią świetlnych wiązek. Laserowe odmładzanie skóry to zabieg trwający około 20-40 minut. Do wskazań do zabiegu laserowego odmładzania skóry zaliczamy nie tylko zmarszczki czy zwiotczałą skórę ale także rozszerzone pory, zmiany pigmentowe, piegi, trądzik różowaty, rumień twarzy, a także teleangiektazje. Im wcześniej zdecydujemy się na odmładzanie skóry laserem, tym lepiej. Zabieg ten jest mało inwazyjny i bezpieczny, powrót do codziennych obowiązków jest możliwy praktycznie od razu po zabiegu.

Efekty, które pozwala osiągnąć odmładzanie skóry to przede wszystkim:

  • redukcja zmarszczek,
  • ujędrnienie skóry,
  • uelastycznienie skóry,
  • usunięcie plam i przebarwień,
  • poprawa kolorytu skóry,
  • ujędrnienie skóry.

Pierwsze rezultaty można zauważyć już po kilku dniach od wykonania zabiegu, skóra w tym czasie może być jednak zaczerwieniona, dlatego ostateczne efekty widoczne są po około 2 tygodniach, gdy skóra jest wygojona. Bezpośrednio po zabiegu następuje silne złuszczenie. Zabieg laserowego odmłodzenia skóry wykonywany jest na całym ciele – najczęściej twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach. Laserowe odmładzanie skóry poza redukcją zmarszczek i innych zmian na skórze, spowalnia również powstawanie nowych. Zabieg ten jest całkowcie bezbolesny, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Jeśli chodzi o cenę zabiegu, może się ona różnić w zależności od konkretnej kliniki, a także obszaru ciała poddawanego działaniu lasera. Małe obszary tj. dekolt czy dłonie będą kosztować około 300 złotych, ramiona bądź brzuch – około 400, a kilka obszarów np. twarz, szyja i dekolt – 500 złotych i w górę.

Ile potrzeba zabiegów laserowego odmładzania skóry oraz w jakiej częstotliwości?

Aby osiągnąć pożądane efekty, najczęściej konieczne jest wykonanie większej ilości zabiegów. Najlepsze rezultaty możemy osiągnąć przeprowadzając serię 3-6 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych. Liczbę potrzebnych zabiegów określa kosmetolog na wizycie poprzedzającej pierwszy zabieg. Liczba ta zależy przede wszystkim od skali problemu – zmarszczki, które są niewielkie, można zlikwidować naprawdę szybko. Decydując się na zabieg, należy stosować się do zaleceń lekarza, aby rezultaty były rzeczywiście takie, jakich oczekujemy. Zastanawiasz się nad laserowym odmładzaniem skóry? Chcesz pozbyć się zmarszczek bądź plam oraz ujędrnić skórę? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki i umów się na wizytę!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.