Łóżeczka dostawne – czy to na pewno dobry pomysł?

Łóżeczka dostawne – czy to na pewno dobry pomysł?

Czym charakteryzują się łóżeczka dostawne? Czy warto się na nie zdecydować, a może lepszym wyborem są tradycyjne łóżeczka dziecięce? Okazuje się, że każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Ostateczna decyzja oczywiście zawsze należy do rodziców malucha.

Łóżeczka dostawne a tradycyjne łóżeczka dla dzieci

Czym łóżeczka dostawne różnią się od tradycyjnych łóżek dziecięcych? Konstrukcja klasycznych mebli składa się z ramy oraz boków zawierających szczebelki. Wysokość materacyka często jest regulowana. Istnieje poza tym na ogół możliwość samodzielnego wyjmowania pojedynczych szczebelków. 

Łóżeczka dostawne często są nieco mniejsze, co wpływa pozytywnie na ich mobilność. Można je bez problemu przystawić do łóżka rodziców. Dziecko, które śpi na takiej dostawce czuje bliskość rodziców, ale jednocześnie śpi na swoim własnym materacu. 

Łóżeczka dostawne i ich największe zalety

W zasadzie łóżeczka dostawne pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, ale już zdążyły zdobyć sporą popularność. Mają kilka podstawowych zalet:

  • są stosunkowo niewielkie rozmiarowo i mobilne (często mają kółka), można je bez problemu przestawiać z miejsca na miejsce,
  • ułatwiają proces karmienia piersią, bo mama nie musi w nocy wstawać z łóżka, aby nakarmić malucha,
  • zapewniają rodzicom spokój, bo dziecko znajduje się zawsze blisko nich,
  • dziecko czuje bliskość rodziców, ale jednocześnie przyzwyczaja się do spania we własnym łóżku.

Na rynku oferta tego typu mebli jest coraz większa. Widać to doskonale na przykładzie sklepu internetowego https://www.senmalucha.pl/. Dużą popularnością cieszą się np. łóżeczka dostawne na kółkach. Około 90% łóżeczek dostawnych ma płynną regulację. Dzięki temu można dopasować je idealnie do wysokości ramy łóżka rodziców. W pozostałych przypadkach rama jest sztywna, ale za to do wyboru jest wiele wariantów wysokościowych. Za bardzo praktyczne uchodzą również modele wyposażone w specjalny pojemnik na pościel. Kwestia designu ma znaczenie drugorzędne, ale meble dziecięce są na ogół utrzymane w jasnej, pastelowej kolorystyce. Każdy rodzic na pewno znajdzie odpowiednie do swoich potrzeb łóżeczko dostawne. 

Kiedy zdecydować się na łóżeczko dostawne i jak długo z niego korzystać?

Łóżeczka dostawne są świetnym wyborem w przypadku noworodków. Przez pierwsze tygodnie dziecko trzeba karmić kilka razy w ciągu nocy. Dostawka jest tutaj swego rodzaju wybawieniem dla rodziców. To rozwiązanie doceniają przede wszystkim mamy, które swoje pociechy karmią piersią. 

Jak długo można korzystać z łóżeczka dostawnego? Dostawki stosuje się do momentu, w którym dziecko zaczyna samodzielnie siadać. Jest to związane z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.