Masz nierówną podłogę i Twoje meble są przechylone? Zamontuj nogi do mebli!

Masz nierówną podłogę i Twoje meble są przechylone? Zamontuj nogi do mebli!

Pewnie wiele osób spotkało się z taką sytuacją, w której nowe zakupione meble okazują się niestabilne na podłodze. Można kombinować na wiele sposobów aby sprawić, żeby się nie chwiały. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań to podłożenie kawałka starej gazety, listewki czy kawałka drewna. Natomiast w rezultacie sposoby te nie są estetyczne i niszczą cały ładny wygląd mebli. Z tego też powodu wymyślono nogi do mebli, które służą między innymi do stabilizacji mebli, a także chronią podłogę przed zarysowaniami.

Natomiast co w przypadku, gdy w zestawie mebli nie ma nóg meblowych ?

W sklepach meblowych można kupić różne zestawy mebli. Jednym z kryteriów różnicujących są właśnie nogi meblowe. Osoby, które szukają mebli nie zwracają uwagi na to, czy poszczególny komplet posiada nogi meblowe czy nie. Jest bardzo wiele mebli w ofercie, które nie mają żadnych stópek. Nogi meblowe są bardzo praktyczne, ponieważ w przypadku, gdy Twoja podłoga w mieszkaniu lub domu jest nierówna, meble mogą stać przekrzywione co może powodować problem z otwieraniem i zamykaniem drzwiczek z szafy lub komody. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku szafy, która ze względu na dużą wysokość, lekko przechylona może upaść z ogromnym hukiem na ziemię. Dla rozwiązania takich problemów służą nogi do mebli. Nogi do mebli można zakupić w sklepie, co więcej możesz wybierać spośród wielu rodzajów nóg meblowych. Nogi do mebli mogą być:

  1. drewniane,
  2. metalowe,
  3. tworzywowe,
  4. tzw. hairpin.

Powyżej wymienione rodzaje nóg do mebli różnią się między sobą kształtem, rozmiarem, sposobem mocowania, kolorem itd.

Jak dobrać nogi meblowe do stylu mebli ?

Na rynku w wielu sklepach meblowych klienci mają szeroki wybór zestawów meblowych. Meble różnią się między sobą tworzywem, odcieniem, deseniem, fakturą itd. Jeżeli zdecydowałeś się na meble, które nie mają nóżek, a potrzebujesz je zamontować to nie musisz się martwić, że nogi do mebli mogą zepsuć estetykę Twoich mebli. Wręcz przeciwnie, nogi meblowe mogą dodać im uroku!

Mając na uwadze to jak bardzo różnić mogą się meble, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nóg do mebli głównie dlatego, aby móc dobrać je do każdego zestawu. Tak więc, jeśli posiadasz meble drewniane, a aranżacją Twojego pomieszczenia jest w stylu rustykalnym lub skandynawskim warto zdecydować się na nogi meblowe drewniane. Nogi drewniane mogą być zrobione z buku lub z dębu i co więcej możesz wybrać pomiędzy prostymi nogami, a skośnymi.

Inne dostępne nogi meblowe to nogi metalowe. Ten rodzaj nóg do mebli będzie pasował zarówno do mebli drewnianych zaaranżowanych w stylu loft, jak i do mebli biurowych.

Nogi hairpin to nogi meblowe, które wyglądają dosyć nowocześnie. Mają ciekawy kształt i są zrobione ze stali co świadczy o tym, że są bardzo mocne. Nogi meblowe hairpin z pewnością sprawią, że zwykłe, nudne meble mogą stać się bardziej atrakcyjne.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.