Moda na żaluzje drewniane!

Moda na żaluzje drewniane!

Zastanawiasz się czy zakup rolet okiennych jest istotny ? Rolety okienne spełniają kilka ważnych funkcji. Pierwszą z nich jest ograniczanie ilości światła dziennego i promieni słonecznych wpadających przez okna do naszego mieszkania. Są one niezbędne szczególnie w porze wiosenno-letniej, gdy słońce grzeje najmocniej, tym bardziej o zachodzie. Rolety okienne z pewnością będą zbawienne dla osób, które mieszkają na osiedlach, a ich okna skierowane są vis a vis na okna sąsiadów. Mieszkając blok w blok widać co dzieje się w mieszkaniach sąsiadów. Taka sytuacja może być niekomfortowa i może powodować, że będziemy czuć się niepewnie w naszym domu. Dlatego rolety okienne raz na zawsze rozwiązują ten problem. Instalując w naszych oknach jakiekolwiek rolety, uniemożliwiamy naszym ciekawskim sąsiadom zaglądanie do naszego mieszkania. Obecnie rolety okienne oprócz ograniczania widoczności z zewnątrz do wewnątrz i blokowaniu światła, mogą stanowić swego rodzaju element dekoracyjny. Dla wielu projektantów wnętrz rolety stanowią uzupełnienie aranżacji wnętrza dodając elegancji czy przytulności.

Jakie rodzaje rolet okiennych są modne ?

Rolety okienne mogą być wykonane z różnych materiałów. Część z nich zrobiona jest z tkaniny, zaś inne mogą być zrobione z drewna. Jedne będą bardziej pasowały do poszczególnych stylów wnętrz inne mniej, a jeszcze inne są uniwersalne i znajdują zastosowanie w każdym stylu. Od dłuższego czasu w modzie królują żaluzje drewniane. Żaluzje drewniane są popularne ze względu na swoją naturalność i estetykę. Żaluzje wykonane są z lameli, które połączone są ze sobą sznurkiem lub taśmą. Lamele mogą mieć różną szerokość, mianowicie 25mm lub 50 mm. Żaluzje drewniane można indywidualnie spersonalizować dobierając odcienie, desenie czy mechanizm regulacji.

Innym popularnym wyborem są plisy. Plisy mają charakterystyczne zakładki, które w zależności od regulacji będą się zwijać lub rozwijać. Atutem plis jest to, że mogą się dopasować do każdego okna. Plisy można kupić na zamówienie. Można je zainstalować na oknach o wymiarach standardowych jak i niestandardowych. Dodatkowym atutem jest także to, że można je zamontować na oknach o nietypowych kształtach.

Dla pomieszczeń, które mają charakter biurowy, przykładowo: biura, gabinety, sale konferencyjne, klasy szkolne i inne, najlepszą propozycją są rolety wolnowiszące. Rolety wolnowiszące mają prostą konstrukcję. Mogą być montowane do ściany lub do sufitu. Można zamówić rolety na wymiar, a także wybrać kolor materiału spośród wielu odcieni.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.