Nowy trend w designie mieszkań

Nowy trend w designie mieszkań

Obecny design mieszkań stał się minimalistyczny, przyciągający oko, a jednocześnie bardzo wydajny. Widzimy coraz więcej szklanych konstrukcji wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Szkło idealnie wpasuje się we wnętrze, a przy swojej wytrzymałości, może posłużyć przez długi czas.

Szkło hartowane

Szkło znajduje naprawdę wiele zastosowań w nowoczesnym świecie. Trzeba lecz zauważyć, że mówimy oczywiście o hartowanym szkle, takim którego wytrzymałość jest sporo większa od normalnego. Sprawia to, że konstrukcje ze szkła hartowanego są bardziej wytrwałe. Widzimy jego zastosowanie w dużych obiektach komercyjnych. Nadaje budynkowi, czy wnętrzu wyróżniający wygląd oraz dostarcza naturalne światło do wnętrza, a jednocześnie zapewnia komfort i bezpieczne warunki. Jednogłośnie możemy stwierdzić zwiększający się wpływ szkła na nowoczesną architekturę, kreatywne wykorzystanie dużych okien, drzwi czy nawet konstrukcji wnętrz, takich jak kabiny prysznicowe i nie tylko.

Drzwi loftowe są świetnym przykładem implementacji hartowanego szkła we współczesnej architekturze. Składa się na nie konstrukcja stalowa z szybami, które mogą dzielić szprosy (czyli stalowe elementy, dzielące szybę na kwadraty, czy inne kształty). Sama szyba może mieć różny kolor. Możemy zdecydować się na klasyczną przezroczystą szybę, lub na zabarwioną, relatywnie rzadszą opcje. Jeśli nasze drzwi zamykane są na klamkę ich konstrukcja będzie wykonana ze szkła hartowanego, które przy jakimkolwiek zbiciu rozbija się na drobny mak. Gwarantuje to większe bezpieczeństwo, gdyż nie ma ryzyka skaleczenia się ostrymi odłamkami szkła. Aby drzwi szklane idealnie wpasowały się w design naszego wnętrza musimy odpowiednio dobrać akcesoria do ich wykonania, ważne jest to czy chcemy aby były przesuwane, rozwierane czy na zawiasach wahadłowych bądź nie. Drzwi wykonane ze szkła można również obudować szklaną ścianą działową co dodaje do minimalistycznego designu.

Szkło hartowane dla wielu jest przyszłością designu, coraz częściej możemy widzieć różne elementy domu zrobione ze szkła. Znajduje to naprawdę wiele zastosowań w nowoczesnym świecie. Od szklanych ścian po takie rzeczy jak właśnie drzwi. Z roku na rok szkło hartowane jest coraz to lepszej jakości, a produkty z niej robione są coraz lepsze i coraz piękniejsze.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.