Olejek goździkowy – dobry dla ciała i duszy

Olejek goździkowy – dobry dla ciała i duszy

Czasami, zamiast sięgać automatycznie po tabletkę przeciwbólową i maskować ból, znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na naturę i jej dary. Dobrym przykładem jest zastosowanie olejków eterycznych, które pomimo wspaniałych właściwości nie są tak popularnym wyborem, jak suplementy diety i medykamenty. Niezwykłe właściwości przeciwbólowe, przeciwbakteryjne czy niwelujące cellulit i wiele innych wyróżniają olejek goździkowy. Sprawdź, jak i dlaczego warto go używać, zamiast od razu szukać pomocy w domowej apteczce

Właściwości i zastosowanie olejku goździkowego

Olejek goździkowy przez wielu uznawany jest za preparat dobry na wszystko. Coś w tym jest, gdyż pozytywnie wpływa zarówno na nasze ciało, jak i na emocje. Skupmy się najpierw na części fizycznej, gdyż od lat ten olejek eteryczny doceniany jest za takie właściwości, jak:

  • działanie przeciwbólowe – szczególnie świetnie sprawdzi się przy bólach mięśni, kiedy to warto go wmasować dokładnie w miejsce bólu, a także przy bólu zęba;
  • wręcz wybitne działanie przeciwgrzybicze;
  • działanie przeciwbakteryjne;
  • przeciwdziałanie próchnicy;
  • niwelowanie świądu;
  • łagodzenie objawów astmy.

To nie wszystko, bo gdy zakupimy olejek eteryczny goździkowy, będziemy mogli skorzystać także na tym od strony naszych emocji. W końcu uznaje się, że ma on również właściwości, łagodzące stany napięcia i lęki. 

Dla wielu osób to również zapach świąt. To również bardzo ciekawa kwestia, gdyż uznaje się, że korzenny zapach tego olejku poprawia nastrój i tworzy bardziej przytulną atmosferę, co świetnie oddaje klimat świąt.

Jak używać olejku goździkowego?

Wspaniałe właściwości olejku goździkowego pobudzają chęć do tego, żeby dać szansę naturze i czerpać z jej bogactwa. To świetnie! Jednak musisz pamiętać o dwóch kwestiach – o prawidłowym używaniu olejków eterycznych goździkowych, a także o tym, że w niektórych przypadkach efekty zobaczysz dopiero po regularnym stosowaniu preparatu. Naturalne sposoby są bezpieczne, skuteczne, ale często po prostu wymagają cierpliwości.

Oto kilka przykładowych sposobów, jak można wykorzystać olejek goździkowy:

  • Wybierz olej bazowy i dodaj do niego 1-2 krople olejku eterycznego goździkowego. Następnie wmasuj preparat w obolałe miejsce, aby uśmierzyć ból.
  • Podczas walki z cellulitem dodaj 1-2 kroplę tego olejku do peelingu i stosuj regularnie.
  • Użyj kilku kropli olejku goździkowego do dyfuzora lub kominka i doceń potęgę aromaterapii. Szczególnie sprawdzi się to rozwiązanie w trakcie jesiennej szarugi i oczywiście podczas świąt Bożego Narodzenia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.