Artykuł partnera.
Perfumy Ciro to kompozycje zapachowe pełne charyzmy, które powróciły na rynek w 2018 roku. Ciro to wysoka koncentracja olejków eterycznych, kompozycje, które łączą zarazem tradycję, jak i nowoczesność. Powrót w 2018 roku okazał się strzałem w 10 – marka nie tylko skorzystała z dziedzictwa wypracowanego przed laty, ale i wniosła na rynek perfum niszowych wiele nowego. Poznaj markę CIRO i jej historię – perfumy, które w unikalny sposób odbiegają stylem od zapachów innych marek niszowych.
Perfumy Ciro:
- Poznaj wyróżniki perfum Ciro
- Odkryj wieloletnią historię marki Ciro
- Znajdź flakon marki Ciro stworzony dla siebie
Perfumy Ciro – czym się wyróżniają?
Perfumy Ciro pozwalają opowiadać historię marki i zanurzyć się w jej wieloletnich tradycjach. Marka wykorzystuje najwyższej jakości surowce, a kompozycje zapachowe Ciro fascynują zarówno klientów, jak i perfumiarzy. Perfumy Ciro są charakterystyczne, ale i efektowne, swoją wyjątkową woń zawdzięczają wysokiej koncentracji olejków perfumeryjnych. Kompozycje są idealne dla tych, którzy cenią sobie zmysłowe aromaty wolne od schematycznego podejścia.
Tym, czym jeszcze wyróżniają się perfumy Ciro, są eleganckie flakony. Smukłe sylwetki buteleczek, w których kryją się kompozycje zapachowe, przyciągają spojrzenia. Łączą szlachetne szkło z metalową pokrywą oraz prawdziwym złotem. To nie tylko zapachowe, ale i wizualne dzieło sztuki.
Perfumy Ciro – historia w pigułce
Był rok 1921 i Jacob S. Wiedhopf wraz ze swoim wspólnikiem założył spółkę, która zajmowała się importem perfum marki Caron. Siedziba firmy mieściła się w Nowym Jorku przy słynnej Piątej Alei i to tu narodziła się awangardowa marka CIRO. Jacob S. Wiedhopf wyróżniał się prawdziwą kreatywnością, dlatego nie trzeba było długo czekać na jego pierwsze samodzielne kreacje. Już w 1923 pojawiły się pierwsze zapachy, po czasie natomiast kolejne flakony, czyli PTAH, LE CHYPRE DU NIL & MASKÉE oraz CHEVALIER DE LA NUIT. To jedne z pierwszych perfum niszowych na świecie. Na uwagę zasługiwał również nietuzinkowy sposób reklamowania perfum.
Minęło kilkanaście lat i firma zmieniła nazwę z Wiedhopf na Parfums CIRO i w tym samym czasie otworzono również siedzibę w Paryżu mieszczącą się na kultowym Place Vendôme. To był początek popularności marki w Europie. W 1949 roku w Nowym Jorku powstała Fundacja Zapachowa, której Wiedhopf został prezesem. W 1955 roku perfumy marki CIRO uświetniły natomiast pokaz mody nowojorskiego domu towarowego Jay Thopre, który słynął z luksusowych towarów. Niezwykłe zapachy przyciągnęły publiczność w trakcie pokazu. W 1961 roku na rynku pojawił się zapach Panorama, czyli ostatnia kompozycja zapachowa Parfums CIRO. Do tego momentu na rynku pojawiło się ponad 20 różnych zapachów. Premiera perfum Panorama zwieńczyła proces powstawania nowych zapachów. Od tego czasu przez wiele lat nowe zapachy CIRO nie pojawiały się na rynku. Przełomem okazał się dopiero rok 2018. Parfums CIRO wróciły w wielkim stylu. Stare klasyki posłużyły jako inspiracja dla współczesnych kompozycji. Marka nie odcina się od dziedzictwa, a umiejętnie z niego korzysta. Aby oddać cześć perfumom sprzed lat, zostały zachowane nazwy flakonów, niektóre z nich sięgające historią prawie 100 lat wstecz.
Kompozycje perfum Ciro – poznaj bliżej zapachy marki
Poznaj kompozycje perfum Ciro, by wybrać dla siebie idealny flakon. Jednym z nich jest Ptah, który swoją nazwę czerpie od boga starożytnego Egiptu. Kompozycja zapachowa o tej nazwie to połączenie cytrusowej świeżości bergamotki z ziołowo-owocowym imbirem oraz szałwią. W sercu tej wody perfumowanej można znaleźć aromatyczny irys oraz kadzidło, a także subtelną różę i geranium. W nutach bazy wybrzmiewa natomiast wetyweria, wanilia bourbon, skóra oraz fasolka tonka.
Na uwagę zasługuje także L’heure Romantique, czyli zapach pełen romantyzmu. W nucie głowy wyczuć można intensywną woń róży bułgarskiej, orchidei, różowego grejpfruta oraz arbuza. Sercem tego flakonu jest aromatyczna konwalia, wetyweria, cyklamen oraz irys. Gdy przychodzi do otwarcia nut bazy, całość zostaje wykończona przy pomocy wanilii bourbon oraz białego piżma.
A może Cloveris? To pozytywna kompozycja kwiatów o szlachetnym pochodzeniu. Zapach otwiera się kalabryjską bergamotką, mandarynką oraz różowym pieprzem i płynnie przechodzi do nut serca, w których można wyczuć różę damasceńską, indyjską mimozę, piwonię oraz fiołek. Bazę całej kompozycji stanowi natomiast bursztyn, drzewo kaszmirowe, białe piżmo oraz cedr virginia.