Płytki do salonu – jakie kolory i wzory są modne? Propozycje Dekordia

Płytki do salonu – jakie kolory i wzory są modne? Propozycje Dekordia

Artykuł partnera.

Płytki do salonu w przepięknej wersji marmurowej czy naturalnej wersji drewnopodobnej? A może w formie gresu do złudzenia przypominającego beton? Możliwości jest nieskończenie wiele. Zanim podejmie się ostateczną decyzję, warto poznać bliżej obowiązujące, najnowsze trendy.

Płytki do salonu – czym się kierować podczas wyboru? 

Wiele osób uważa, że salon to pomieszczenie, w którym podłoga powinna być wyłożona wyłącznie panelami lub naturalnym, najlepiej surowym drewnem. Nic bardziej mylnego. Gdy pokój wypoczynkowy, reprezentacyjny stanowi jedną i tą samą przestrzeń z otwartą kuchnią, o wiele lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie klasycznych płytek.  

W kuchni, w której cały czas coś się brudzi – liczy się łatwość doprowadzenia przestrzeni do porządku. Płytki do kuchni na ścianę bardzo ułatwiają zadanie. Tłuste i mokre opary osiadają na ścianach. Kiedy te wyłożone są kafelkami, starcie brudu jest proste, bezproblemowe i szybkie. Płytki ścienne kuchenne można z łatwością dopasować do podłogi. Aby nie tworzyć niepotrzebnego podziału między teoretycznie osobnymi pomieszczeniami, warto podłogę wyłożoną kaflami przeciągnąć na całą strefę, w której na co dzień toczy się życie rodziny. Płytki do salonu powinny być mocne, antypoślizgowe i reprezentacyjne. 

Podsumowując, płytki do kuchni na ścianę, kafle podłogowe do salonu oraz kuchni jednocześnie – powinny być odpowiednio skomponowane. Jeśli mieszkanie urządzone jest z pomocą wielu ciemnych mebli, kredensów, biblioteczek czy regałów, najlepiej postawić na podłogę w równie stosowanej kolorystyce. Dla kontrastu i odpowiednich proporcji warto jednak postawić na dość jasne odcienie na ścianach. Kiedy zaś meble mają kolor biały, kremowy lub beżowy, a ściany są ciemne – podłoga powinna współgrać z całością zabudowy. 

Płytki do salonu – konkretne, polecane modele ze sklepu Dekordia 

Najmodniejsze obecnie są płytki drewnopodobne. Płytki do salonu w takim wydaniu można znaleźć w sklepie Dekordia. Dostępne są na stronie internetowej w wielu wariantach, wzorach, kolorach i kształtach. Wśród jasnej palety barw dominują kafle w kolorze beżu, bieli i kremu. Ciemne modele, to głównie ciemnografitowe, jasnoszare i brązowe płytki. 

Równie popularny jest motyw marmuru na podłogach. Płytek o takim wzorze we wspomnianym sklepie internetowym oczywiście nie brakuje. Subtelne kafelki pasują do salonów urządzonych w stylu glamour lub classic modern. Kafelki łazienkowe Dekordia w marmurowym wydaniu też cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie sposób zresztą zaprzeczyć, że urządzone z wykorzystaniem wspomnianego wzoru pomieszczenia, od razu nabierają szyku i elegancji.  

W tym miejscu warto też wspomnieć, że kafelki łazienkowe Dekordia cechują specyficzne, określone parametry. Takie płytki są antypoślizgowe i wykazują bardzo niską nasiąkliwość. W końcu każde pomieszczenie w domu ma swoje odrębne, czasem zupełnie różne wymagania. Biorąc je pod uwagę, można stworzyć nie tylko piękne, ale i funkcjonalne oraz praktyczne wnętrza.  Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.