Pokrowiec na deskę – jak wybrać odpowiedni?

Pokrowiec na deskę – jak wybrać odpowiedni?

Artykuł partnera.

Współczesne pokrowce na deskę dają duże możliwości przy prasowaniu. Są wygodne w użytkowaniu i łatwe w zachowaniu czystości. W tym tekście podpowiemy na co zwracać uwagę przy wyborze pokrowca na deskę do prasowania oraz jakimi kryteriami się kierować podczas zakupu!

Dlaczego pokrowiec na deskę pełni tak ważną rolę? To podwójna kwestia. Po pierwsze, chroni on prasowane rzeczy przed zniszczeniem. Zabezpiecza tkaninę, powodując błyskawiczne przyjęcie i oddanie temperatury oraz swobodne prostowanie się. Nie daje też zahaczyć ubraniem o kawałek wystającej deski. Z kolei pokrowiec od strony deski chroni ją przed przepaleniem, ubrudzeniem i gwarantuje jej dłuższe funkcjonowanie.

Jak wybrać odpowiedni pokrowiec na deskę?

Zwróć uwagę na początku na rozmiar. Pokrowiec powinien dość sztywno przylegać do deski, jednak jednocześnie nie powinieneś męczyć się z jego zakładaniem. Najlepsze są pokrowce ze specjalną gumką, które pomagają naciągnąć materiał i szybko dostosowują się do wielkości danej deski.

Druga kwestia związana jest z samym materiałem. Pamiętaj, żeby wybrać taki, który dość łatwo się pierze i nie będziesz miał problemów z zachowaniem czystości na nim. Pokrowiec narażony jest często na poplamienia od żelazka, więc lepiej, żeby błyskawicznie dało się je sprać.

Na koniec kwestia wytrzymałości. Nowoczesne pokrowce na deskę wytrzymują bardzo wysokie temperatury. Współcześnie żelazko czy parownica mocno oddziałuje na tkaninę, będąc w kontakcie również z deską. Z tego względu warto mieć pokrowiec, który wykonany jest z materiału oddającego, a nie przyjmującego ciepło, który w razie zapomnienia pozostawienia żelazka na desce nie zapali się, a jedynie przypali od gorąca.

Zakupu pokrowca możesz dokonać już przy zakupie deski albo później. Pamiętaj jednak, żeby cena nie była głównym kryterium wyboru takowego. Zrezygnuj również z prasowania na prześcieradle.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.