Porównanie wiertnic do studni głębinowych

Porównanie wiertnic do studni głębinowych

Wiertnice są praktycznym urządzeniem, które przyda się nie tylko profesjonalistom, ale także amatorom prac przydomowych. Na rynku znajduje się wiele rodzajów wiertnic, a czynnik je łączy to, że możliwość wiercenia otworów w glebie o różnej długości i szerokości.

Do czego używamy wiertnicy?

Wiertnice inaczej nazywamy świdrami lub wiertnikami. Staltechnika posiada w swojej ofercie różne typy wiertnic, do różnych zadań. W zależności od przeznaczenia kopanego dołu wiertnice cechują się różnymi parametrami. W ogródkach używamy zwykłych wiertnic glebowych, jednak do większych prac budowlanych w ofercie Staltechniki znajdują się wiertnice pionowe na samochodach, gąsienicach czy przyczepach. W przypadku wiertnic ważny jest odpowiedni wybór świdra do materiału lub podłoża, w którym będzie wykonywany otwór. Musi uwzględniać jego twardość, konsystencje itp. Wiertnice hydrauliczne pionowe używa się najczęściej do wykonywania robót w technologiach takich jak: wiercenie świdrami, wiercenie w obsadzie rur stalowych czy wiercenie żerdziami na płuczkę.

Do czego służą wiertnice typu WPAD?

Przeznaczone są przede wszystkim do pionowych wierceń, studni głębinowych i pod pompy ciepła. Możliwe metody wiercenia to: wiercenie świdrami metodą obrotową na sucho – maksymalna średnica wiercenia to 220 mm, wiercenie świdrami w rurach osłonowych – w tym przypadku, maksymalna średnica wiercenia wynosi 219 mm [8″], wiercenia żerdziami na płuczkę. Należy pamiętać, że parametry głębokości wiercenia zależą od rodzaju gruntów. Wiertnicę taką możemy zamontować na podwoziu samochodu lub przyczepie. Staltechnika oferuje maszynę przygotowaną do samodzielnej pracy, która posiada własny zespół napędowy. Ponadto sterowanie elementami wiertnicy odbywa się w systemie hydraulicznym. Korzystając z profesjonalnych wiertnic do studni, przede wszystkim oszczędzamy czas. Wykonywanie otworu przebiega dużo szybciej, przy czym występuje małe obciążenie fizyczne operatora. Szeroki wybór wiertnic i profesjonalne doradztwo pozwoli dokonać najlepszego wyboru, dostosowanego do konkretnych potrzeb.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.