Praca dla Polaków w Holandii. W czym można wybierać?

Praca dla Polaków w Holandii. W czym można wybierać?

Holenderscy pracodawcy chętnie zatrudniają w swoich firmach naszych rodaków. Polacy są solidnymi i często wyspecjalizowanymi pracownikami. Wachlarz możliwości, jaki oferuje Holandia, jest bardzo szeroki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Które branże oferują największe zatrudnienie?

Czy znajomość języka jest konieczna?

Istnieje wiele prac, w których znajomość niderlandzkiego czy angielskiego nie jest wymagana. W takiej sytuacji możemy liczyć wyłącznie na prace fizyczne, więc jeśli taki rodzaj nam odpowiada, już teraz możemy zgłosić się do agencji pośrednictwa pracy po szereg ofert. Możemy pracować chociażby w budownictwie lub ogrodnictwie. Holandia słynie z hodowli tulipanów, stąd też jest ogromne zapotrzebowanie na osoby, które się tym zajmą. Najczęściej jest to praca sezonowa.

Prace sezonowe w Holandii – jest w czym wybierać

Pracownik z Polski może liczyć na zatrudnienie w różnych obszarach, związanych z ogrodnictwem. Może wykonywać prace przy zbiorach, sortowaniu, pakowaniu owoców, warzyw, a także kwiatów.

Sezonowo potrzebni są również pracownicy gastronomii – kelnerki, kucharze, pomoce kuchenne. Najpopularniejsza jednak praca to ta w ogrodnictwie. Najczęściej Polacy decydują się na pracę sezonową, ale nie ma problemu, jeśli chcemy podjąć zatrudnienie cały rok – na terenie kraju jest wiele szklarni. Możemy więc również przyjechać tu na stałe. A jakie czynności wykonują pracownicy zagraniczni, gdy chcą zająć się słynnymi tulipanami?

Głównie jest to sadzenie, rozsadzanie oraz przesadzanie kwiatów. Kolejno rośliny są  foliowane, pakowane, etykietowane i przygotowywane do wysyłki. Nie trzeba mieć jednak doświadczenia we florystyce, pracodawca bowiem zapewnia szkolenia. Aktualne oferty pracy znajdziesz na stronie Holland Contracting.

Zapotrzebowanie na pracowników ochrony zdrowia

Co prawda w Holandii praca w charakterze opiekuna osoby starszej nie jest tak rozpowszechniona, jak w Niemczech, jednak wciąż jest zapotrzebowanie na pielęgniarki, pielęgniarzy, a także opiekunów w domach prywatnych. 

Gdzie jeszcze można znaleźć pracę?

Jeśli znasz język angielski, możesz próbować szukać pracy w różnych sektach. Masz wtedy zbliżone szanse do rodowitego Holendra. Podstawy języka trzeba również znać w przypadku pracy na produkcji. Stanowiska, jakie możesz zająć to monter, pakowacz, operator maszyn, kontroler jakości czy też pracownik fizyczny. Bez problemu znajdziesz również pracę w budownictwie, jako dekarz, murarz, malarz, betoniarz, cieśla, czy po prostu pracownik budowlany.

Jak widać, Holandia ma wiele do zaoferowania, a dzięki agencji pośrednictwa pracy, zatrudnienie jest na wyciągnięcie ręki. To pewne i bezpieczne rozwiązanie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.