Rodzaje mini żurawi najczęściej wykorzystywane na polskich budowach

Rodzaje mini żurawi najczęściej wykorzystywane na polskich budowach

Mini żuraw budowlany to sprzęt uniwersalny i często bardzo potrzebny na placu budowy. Tak jak każde urządzenie, powinien być dobrany szczególnie pod kątem jakościowym, by dobrze spełniał swoją funkcję. Warto sprawdzić najważniejsze parametry mini żurawi, by wybrać model najlepiej odpowiadający potrzebom użytkownika.

Kiedy będzie potrzebny mini żuraw budowlany?

Mini żurawie są najczęściej wynajmowane do prac budowlanych przez profesjonalne ekipy, jednak mogą się też przydać osobom fizycznym, przykładowo do remontu domku letniskowego. Są to urządzenia potrzebne podczas wielu czynności trudnych do samodzielnego wykonania. W takiej sytuacji pomocne są właśnie mini żurawie. Wynajem tego typu sprzętu oferuje wiele firm, których celem jest między innymi wspieranie prac montażowych.

Mini żurawie przydadzą się szczególnie tam, gdzie tradycyjny żuraw będzie zbyt duży, by pomieścić się na obszarze objętym pracami budowlanymi. Są więc idealne do wykorzystania w trudno dostępnych miejscach. Z pomocą mini żurawia budowlanego można między innymi zamontować okna na wysokości. Nadają się też do prywatnych prac remontowych mniejszych obiektów. Mimo niewielkich rozmiarów mogą też łatwo i sprawnie przenosić duże ciężary.

Najczęściej wybierane mini żurawie budowlane

Firmy zajmujące się wypożyczaniem sprzętu budowlanego często mają w swojej ofercie popularne mini żurawie. Cena za wynajem tych maszyn zależy przede wszystkim od ilości czasu, przez jaki będą one użytkowane. Mini żurawie, jakie cieszą się największą popularnością wśród firm budowlanych, to:

  • Mini żuraw standardowy – jest lekki i mobilny. Podczas pracy jest bardzo zwrotny i wykonuje precyzyjne ruchy. Najlepiej sprawdza się przede wszystkim podczas prac wysokościowych, kamieniarskich oraz w przypadku prac na mniejszych przestrzeniach. Ciężar tych modeli nie przekracza 5 ton. Klasyczne mini żurawie nadają się zarówno do prac budowlanych, jak i wykończeniowych czy rozbiórkowych.
  • Mini żuraw gąsienicowy – to model uniwersalny, przeznaczony zarówno do pracy na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu żurawie gąsienicowe są często wybierane przykładowo do remontów w kościołach czy galeriach handlowych. Wyróżniają się też dużą mocą i zwinnością. Można więc z ich pomocą zrealizować wiele prac trudnych dla człowieka, jak montaż większych szklanych elementów czy konstrukcji stalowych. Co ważne, większość modeli jest wyposażona w specjalne niebrudzące gąsienice.Mini zuraw na budowie.

Wynajem mini żurawia w profesjonalnej firmie

Wybierając mini żurawie warto wynająć je od rzetelnej firmy, która oferuje tylko wysokiej jakości sprzęt. Dzięki temu prace będą przebiegały nie tylko w sposób sprawny i efektowny, ale przede wszystkim w sposób bezpieczny.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.