Rożki niemowlęce – czy są potrzebne?

Rożki niemowlęce – czy są potrzebne?

W pierwszych miesiącach swojego życia maluszek potrzebuje kilku różnych elementów, które wpływają na komfort jego życia. Jednym z nich jest oczywiście rożek niemowlęcy. Za co konkretnie odpowiada taki rożek? Przede wszystkim za skuteczne otulenie malucha i zagwarantowanie mu komfortowych warunków do snu, wypoczynku czy też podróżowania.

Rożki niemowlęce – co warto o nich wiedzieć przed zakupem?

Rożki niemowlęce dzielą się na dwa podstawowe rodzaje, a mianowicie zapinane na rzepy oraz rożki niemowlęce wiązane. Ta pierwsza jest wykorzystywana przez rodziców, którym zależy na maksymalnej wygodzie obsługi, natomiast druga jest ceniona przez rodziców, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad regulacją owijania maluszka. Każda z tych propozycji ma oczywiście swoje mocne strony, dlatego ostateczna decyzja będzie zależała od osobistych preferencji użytkowników. W pierwszej kolejności warto rozejrzeć się za rożkami bez usztywnienia, tak aby zapewnić maluchom jak najbardziej naturalną pozycję. Dziecko powinno być w nich zawinięte w taki sposób, jakby nadal przebywało w brzuchu mamy. Z każdym kolejnym miesiącem rodzice będą nabierać w tym zakresie coraz większej wprawy.

Rożek niemowlęcy – kluczowy element w podstawowej wyprawce noworodka

Aktualnie największą popularnością na rynku cieszą się rożki niemowlęce, które są wykonywane z naturalnych tkanin i materiałów. Istotne jest to, aby takie rożki:

  • gwarantowały dziecięcej skórze oddychalność,
  • były przewiewne, a jednocześnie chroniły malucha przed niską temperaturą,
  • nie podrażniały skóry i wykazywały się właściwościami hipoalergicznymi,
  • były miękkie, stosunkowo lekkie, trwałe i delikatne w dotyku.

Nie da się ukryć, że rożki niemowlęce to jeden z kluczowych elementów w podstawowej wyprawce niemowlaka i trzeba je mieć w swoim asortymencie, jeśli chce się mieć pewność, że dziecko będzie bezpieczniejsze i spokojniejsze. Sporym zainteresowaniem cieszą się m.in. rożki tworzone z bawełny, ale w tym zakresie każdy rodzic podejmuje indywidualną decyzję, analizując po drodze swoje potrzeby. Oczywiście dobrym wyborem będzie poproszenie o wsparcie bardziej doświadczonych i obeznanych w temacie rodziców. Mając już rożek niemowlęcy we własnym domu trzeba wiedzieć, jak prawidłowo go używać. Na szczęście nie jest to trudne, ale za każdym razem należy zatroszczyć się o to, aby był idealnie dopasowany do wymiarów ciała maluszka i nie ograniczał mu swobody ruchów (zwłaszcza w przypadku nóżek). Maluszek przebywający w takim rożku nie będzie zbyt płaczliwy i szybciej się uspokoi.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.