Różnice pomiędzy materacem piankowym i sprężynowym

Różnice pomiędzy materacem piankowym i sprężynowym

Każdy doskonale wie, że jeśli chce się wygodnie i zdrowo spać, to oprócz samego łóżka kluczowe jest to, aby kupić do niego odpowiedni materac. Na rynku znaleźć można ogromną liczbę różnego rodzaju modeli, lecz bez wątpienia tymi zdecydowanie najlepszymi są materace piankowe i sprężynowe. Warto się więc w tym momencie zastanowić nad tym, czy najlepszy materac do spania to model sprężynowy, czy też piankowy? Czym się one charakteryzują?

Charakterystyka modelu piankowego

Wiele osób decyduje się na materace piankowe, ponieważ cechują się one dużą wygodą spania. Na rynku znaleźć można ich aż trzy rodzaje, które zrobione są z pianki lateksowej, termoplastycznej, a także wysokoelastycznej. W zależności od modelu różnić się one pomiędzy sobą będą właściwościami od strony komfortu, jak i również wytrzymałości.

Który materac jest najbardziej wytrzymały, lecz również wygodny?

Jeśli chodzi o wytrzymałość, to bez wątpienia w tym miejscu polecić można model lateksowy, który dodatkowo cechuje się naprawdę wysoką higieną. Z drugiej strony model termoplastyczny jest w stanie pod wpływem ciała dopasować się do niego, czym zdecydowanie wybija się, jeśli chodzi o komfort. Na koniec warto jeszcze zwrócić uwagę na wersję wysokoelastyczną, która podobnie jak modele sprężynowy, punktowo wybiera swoje działanie, więc jest naprawdę wygodna.

Charakterystyka modelu sprężynowego

Materac typu sprężynowego posiada konstrukcję opartą na połączonych ze sobą sprężynach, które mają jedną niezwykłą cechę, czyli wysoką elastyczność powierzchniową. Co to oznacza dla kupującego taki materace? Przede wszystkim bardzo dużą wytrzymałość oraz trwałość.
Jak jednak wygląda w tym wypadku wygoda spania na takim modelu? Sprężyny, które stosowane są w tego typu materacach, są naprawdę małe, a jednocześnie bardzo gęsto upakowane. Sprawia to, że są one w stanie reagować zupełnie niezależnie od siebie na nawet najmniejszy nacisk, a więc wygoda spania na takim materacu jest naprawdę wysoka.

Czy takie materace posiadają jakieś wady? Wiedzieć trzeba, że są to modele odporne na uszkodzenia, lecz nie można nie wspomnieć o tym, że wykazują się wrażliwością na duży nacisk. Jeśli spać na takim modelu będzie osoba z nadwagą, to sprężyny mogą się odkształcić.

Który materac wybrać: piankowy czy sprężynowy?

Jak zatem widać po opisach obu modeli, są one nie tylko bardzo wygodne, lecz również trwałe. Wiele w przypadku wybierania takiego modelu powinno zależeć od masy ciała osoby, która będzie na nim spała. Jeśli będzie to ktoś z nieco większą wagą, to jednak mimo wszystko powinno się kupić wersję piankową, ponieważ sprężynowa może się z czasem nieco odkształcić.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.