Rzeczoznawca majątkowy – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Rzeczoznawca majątkowy – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Niejednokrotnie zdarza się, że w trakcie sprzedaży nieruchomości obie strony posiadają odmienne zdanie na temat jej wartości. Sprzedawcy zależy naturalnie na możliwie jak najwyższej cenie, zaś kupujący liczy na jej atrakcyjny poziom. Pogodzenie interesów obu stron jest możliwe w przypadku skorzystania z usług obiektywnego specjalisty, który pomoże w wycenie nieruchomości, będącą podstawą do dalszych negocjacji. W tym tekście dowiesz się, dlaczego warto skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego.

Rzeczoznawca majątkowy – kim jest?

Rzeczoznawca majątkowy jest osobą, która posiadając odpowiednie uprawnienia zawodowe, zajmuje się oceną nieruchomości i określaniem jej wartości. W trakcie tego procesu rzeczoznawca bierze pod uwagę wiele czynników, między innymi:

 • rodzaj nieruchomości,
 • położenie obiektu,
 • powierzchnię,
 • stan prawny,
 • stan zagospodarowania,
 • trwałe wyposażenie,
 • technologię budownictwa.

Rzeczoznawca majątkowy wyceniając nieruchomość sporządza ją w formie operatu szacunkowego. Dokument ten zawiera ogólne oraz szczegółowe informacje na temat nieruchomości, identyfikację czynników wpływających na ceny nieruchomości, analizę rynku, wycenę, jak również argumentację i wnioski na temat ostatecznej wartości nieruchomości.

Kiedy usługi rzeczoznawcy są przydatne?

Samodzielne podjęcie wszystkich aspektów związanych z rynkiem nieruchomości stanowi trudność dla wielu osób. Usługi rzeczoznawcy majątkowego mogą być więc wykorzystane celem lepszego zrozumienia procesów związanych ze:

 • Sprzedażą i kupnem nieruchomości – specjalista może profesjonalnie określić rynkową wartość nieruchomości, co przekłada się na dużo szybsze negocjacje na rynku,
 • Kredytowaniem nieruchomości – gdzie wycena jest wymagana przez instytucje finansowe przy udzielaniu kredytów i pożyczek hipotecznych,
 • Podziałem majątku – celem przeprowadzenia negocjacji,
 • Darowizną – przy poprawnym określeniu jej wartości do notariusza i urzędu skarbowego

i wiele więcej.

Jak wybrać profesjonalnego rzeczoznawcę majątkowego?

O kompetencji rzeczoznawcy majątkowego świadczy nie tylko doświadczenie, ale również indywidualne podejście do klienta. Te cechy wyróżniają Barbarę Włodarczyk, która posiada uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego i wykonuje wyceny nieruchomości dla klientów z Jaworzna oraz okolicznych miejscowości. Klientami są zarówno osoby prywatne, a także firmy i przedsiębiorcy. Korzystając z usług rzeczoznawcy majątkowego Barbary Włodarczyk można liczyć na pełne zaangażowanie, profesjonalne podejście, a także terminowość na każdym etapie współpracy.

Przeczytaj więcej na ten temat na stronie zaradnik.pl/kiedy-konieczna-jest-wycena-nieruchomosci.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.