Stwórz wyjątkowy azyl za miastem

Stwórz wyjątkowy azyl za miastem

W dobie pandemii coraz więcej osób decyduje się na zakup działki za miastem. Nic dziwnego – to większe bezpieczeństwo, a przy okazji odcięcie się od wszystkich nieprzyjemnych bodźców. Można tam odpocząć, pracować, żyć. Obcowanie z naturą ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, które w ostatnim czasie zostało wystawione na ciężką próbę.

Na jaką działkę się zdecydować?

Działek za miastem jest multum. Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na tę położoną bliżej lub dalej od ośrodka miejskiego. Bardziej w lesie lub bardziej nad jeziorem, otoczoną polami lub w nieco gęstszej zabudowie. Od nas też zależy czy wybierzemy działkę płaską, czy tarasową. Na pewno tę pierwszą łatwiej zaaranżować i prościej o nią zadbać. Wymaga też mniej przygotowania zanim zaczniemy ją urządzać.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na doprowadzone media. Lepiej sięgać po te działki, do których jest już doprowadzona woda i prąd. Z kanalizacją może być trudniej, ale i takie się zdarzają. Jednak jeśli nie, po prostu trzeba będzie zbudować szambo. Im więcej mediów, tym mniej pracy i pieniędzy włożymy w przygotowanie terenu.

Dobrze też, żeby działka była już ogrodzona. Porządny płot to nie tylko bezpieczeństwo, ale też estetyka posiadłości. Im więcej podstawowego wykończenia, tym lepiej dla nas – wówczas wystarczy tylko postawić domek letniskowy i zaaranżować przestrzeń.

Jaki domek postawić?

Oczywiście rozmiar nieruchomości zależy przede wszystkim od wielkości działki. Ważną kwestią są również nasze oczekiwania względem takiego lokum oraz to, czy ma to być tylko domek letniskowy, czy też chcemy w nim spędzać więcej czasu. Jeśli planujemy wyjeżdżać tylko w weekendy lub na parę dni, możemy zdecydować się na niewielki domek, w którym zmieścimy sypialnię, łazienkę i niewielką kuchnię. Będzie tam zatem wszystko, czego potrzeba w trakcie krótkiego wypadu za miasto.

Jednak jeśli chcemy mieć azyl, w którym spędzimy całe lato, warto zwrócić uwagę na domki letniskowe o powierzchni przekraczającej 30 metrów kwadratowych. Mogą być parterowe lub piętrowe. Większa przestrzeń pozwala na normalne życie przez dłuższy czas. Przy okazji też problemu nie będzie stanowiło przyjęcie lub przenocowanie gości, ponieważ na takim metrażu bez trudu zmieścimy dodatkową sypialnię.

Takie domki są wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne. Specjalna konstrukcja jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Dodatkowo możemy od razu zamówić wykończenie, czyli elewację czy orynnowanie. Jeśli chcemy wstawić kominek, powinniśmy o tym poinformować na etapie zamawiania konstrukcji, ponieważ konieczne będą dodatkowe prace, które pozwolą na jego instalację.

Domki letniskowe to świetny sposób na odcięcie się od otaczającego świata, odpoczynek, ale też pozwalają prowadzić spokojne życie przez dłuższy czas.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.