Szczoteczka soniczna – sprawdź na co zwrócić uwagę przy zakupie

Szczoteczka soniczna – sprawdź na co zwrócić uwagę przy zakupie

Artykuł sponsorowany.

Soniczne szczoteczki do zębów wybieramy coraz częściej, zamiast tych manualnych. Zapewniają doskonałe efekty czyszczenia i są wygodne w codziennym użytkowaniu. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Podpowiadamy.

Ilość ruchów na minutę – to warto wiedzieć

Szczoteczka soniczna to wygoda użytkowania i świetne efekty szczotkowania. Konsumenci coraz chętniej decydują się właśnie na taki produkt, zamiast szczoteczki klasycznej. Urządzenia te jednak nie należą do najtańszych, dlatego warto dokładnie przemyśleć zakup, analizując swoje potrzeby. W efekcie wybierzesz szczoteczkę, która będzie optymalnie dopasowana do Twoich potrzeb.

Niezależnie od tego, czy przeglądamy dostępne soniczne szczoteczki dla dzieci, czy dla dorosłych, zasadniczym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, jest częstotliwość ruchów na minutę. Czy lepiej wybrać produkt, który ma ich najwięcej? Nie zawsze. Jeżeli Twoje dziąsła są bardzo wrażliwe, to urządzenie o niższych parametrach sprawdzi się bardzo dobrze. Ciekawą opcją są soniczne szczoteczki SEYSSO z programami, które umożliwiają zmianę częstotliwości ruchów. Można ją w ten sposób dopasować optymalnie do swoich potrzeb. W zależności od wybranego modelu, szczoteczki SEYSSO mogą pracować od 60 000 do 96 000 ruchów sonicznych na minutę.

Najmniejsza ilość ruchów na minutę pojawia się w szczoteczkach dla dzieci, ponieważ są one dostosowane do bardzo delikatnych dziąseł i mlecznych zębów. Poza tym, wiele takich modeli sprawdza się w masowaniu dziąseł, dlatego ruch główki nie może być zbyt intensywny.

Programy pracy, które ułatwiają szczotkowanie

Dobra szczoteczka soniczna to taka, która posiada szeroką gamę programów pracy ułatwiających szczotkowanie. Wśród modeli marki SEYSSO dostępne są takie, które mają aż 5 trybów szczotkowania. Dlaczego jest to takie ważne? Więcej programów to zawsze szersze możliwości dopasowania rodzaju czyszczenia do swoich potrzeb i oczekiwań.

Inny będzie tryb codzienny, który nastawiony jest na skuteczne czyszczenie zębów z codziennych osadów, a inny ten, którego zadaniem jest usuwanie przebarwień. Przed zakupem warto zorientować się jakie tryby pracy posiadają interesujące nas modele i dokładnie o nich poczytać. To zdecydowanie ułatwi zakup właściwego produktu. Marka SEYSSO posiada szczoteczki z 5, czy też 3 trybami pracy – każdy znajdzie w tej ofercie idealne urządzenie dla siebie.

Dodatkowe rozwiązania przydatne w codziennym użytkowaniu

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie szczoteczki elektrycznej? Sprawdź dodatkowe opcje. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest timer. Wskazuje on czas, jaki poświęcić trzeba na szczotkowanie danej partii zębów. Jest to przydatne zwłaszcza w szczoteczkach dla dzieci, które uczą się dopiero właściwego mycia zębów. Soniczne szczoteczki dla dzieci z timerem pomogą wyrobić prawidłowy nawyk dbania o higienę jamy ustnej.

Sprawdź, czy dany model szczoteczki posiada w zestawie etui podróżne. W przeciwieństwie do tych manualnych, urządzenia soniczne są o wiele większe i posiadają odpinaną końcówkę. Dzięki etui taki zestaw można wygodnie przewozić w dowolne miejsce.

Ważnym aspektem jest czas pracy baterii. Wydajny akumulator umożliwia korzystanie ze szczoteczki o wiele dłużej. Sprawdzając parametry poszczególnych urządzeń warto więc zwrócić uwagę na to, ile minut szczoteczka będzie pracować po naładowaniu baterii.

Dostępność końcówek czyszczących

Nie zapominajmy, że soniczne szczoteczki do zębów wymagają regularnej wymiany końcówek czyszczących. Po pierwsze, sprawdź ile takich końcówek dołączonych jest do zestawu. Im więcej, tym lepiej, ponieważ przez długi czas nie trzeba będzie ich kupować. Po drugie, warto jeszcze przed zakupem konkretnego modelu sprawdzić, jak wygląda dostępność główek. Czy można je kupić bezpośrednio u producenta, czy może w innym sklepie. Jest to bardzo ważne, ponieważ szczoteczka bez końcówki czyszczącej nie jest do niczego przydatna.

Modele SEYSSO posiadają w zestawie niezbędne dodatkowe końcówki, a w razie potrzeby można je bez problemu dokupić chociażby w sklepach on-line. Wszystkie informacje dostępne są na stronie producenta.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.