Żaluzje fasadowe – dlaczego warto?

Żaluzje fasadowe – dlaczego warto?

Jesteś na etapie poszukiwania nowej zewnętrznej osłony przeciwsłonecznej? Być może chcesz znaleźć rozwiązanie, które bardziej wyróżni fasadę budynku od pozostałych posesji w okolicy? Jeśli tak, to dobrym wyborem mogą okazać się żaluzje fasadowe. Łączą w sobie praktyczne zastosowanie oraz wyjątkowy design.

Żaluzje zewnętrzne – analogicznie do wewnętrznych – składają się z lamel, dzięki którym regulujemy ilość wpadającego światła do wnętrza. Lamele są głównym elementem żaluzji fasadowych, ale widocznymi częściami są również kaseta, prowadnice, a także listwa dolna. Całość, jeśli jest kolorystycznie dobrze dobrana do danego budynku, wygląda fenomenalnie.

ŻALUZJE FASADOWE A ROLETY ZEWNĘTRZNE

Żaluzje zewnętrzne są rzadziej spotykanym rozwiązaniem od rolet zewnętrznych. Podstawową różnicą jest to, że w przypadku żaluzji fasadowych możesz regulować ilość wpadającego światła do wnętrza za pomocą ruchomych lamel. Jednocześnie możesz opuścić lamele żaluzji fasadowych i zachować swobodną cyrkulację powietrza. Nie jest to możliwe w przypadku rolet zewnętrznych, które w pozycji zamkniętej stanowią jednolitą barierę.

Zatem podsumowując, są to dwa osobne produkty, które posiadają nieco inne właściwości. W zależności od tego, jak efekt chcesz uzyskać, to wówczas dobierasz najlepsze rozwiązanie.

JESZCZE WIĘCEJ NA TEMAT ŻALUZJI FASADOWYCH

Wspomnieliśmy już, że najważniejszym elementem żaluzji zewnętrznych są lamele. To one są widoczne na pierwszy rzut oka i decydują o wyjątkowym designie całej osłony. Lamele występują w kształcie liter – C, S, Z oraz F. Każdy z tych rodzajów ma nieco inne włąściwości i przed decyzją o zakupie, warto szczegółowo dopytać o charakterystkę każdego z nich.

Jak wiele innych osłon przeciwsłonecznych – tak też w przypadku żaluzji fasadowych – sterowanie odbywać się może na dwa sposoby – ręcznie oraz elektrycznie.

Zdecydowanie większe możliwości daje opcja sterowania elektrycznego. Choć jest to droższe rozwiązanie, to komfort użytkowania jest nieporównywalnie większy. Dodatkowo warto pamiętać, że przy koszcie całej osłony, koszt automatycznego sterowania nie jest już tak duży.

A automatyczne sterowanie otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Dla najbardziej wymagających jest przygotowana możliwość sterowania żaluzjami za pomocą aplikacji. Wtedy tak naprawdę będąc w dowolnym miejscu na świecie możemy sterować ustawieniem naszych żaluzji.

Wygodną opcją jest także podpięcie całego systemu do automatyki pogodowej. Co to nam daje? System, na podstawie naszych ustawień, decyduje o ustawieniu żaluzji biorąc pod uwagę poziom nasłonecznienia. Przy dużych podmuchach wiatru, system automatycznie zwija żaluzje, aby nie uległy uszkodzeniu.

GDZIE ZAMÓWIĆ ŻALUZJE FASADOWE?

Żaluzje zewnętrzne to bardzo efektowna osłona. Od samego początku należy być w kontakcie ze sprawdzoną firmą, która nie tylko wykona precyzyjną wycenę, ale następnie dokona fachowego pomiaru i montażu. Tylko w takim wypadku będziemy mogli cieszyć się z pełni funkcjonalności tego systemu. Sprawdzonych fachowców znajdziesz na portalu Modnie w Oknie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.