Kiedy warto korzystać z soczewek jednodniowych? Jak je prawidłowo nosić?

Kiedy warto korzystać z soczewek jednodniowych? Jak je prawidłowo nosić?

Artykuł partnera.

Soczewki kontaktowe całkowicie zrewolucjonizowały życie osób z wadami wzroku. Dzięki nim, możemy na stałe zrezygnować z korzystania z okularów korekcyjnych i nadal cieszyć się doskonałą jakością widzenia. Kluczem do skutecznego korzystania ze szkieł kontaktowych, jest właściwy dobór ich rodzaju – w dzisiejszych czasach mamy bowiem z czego wybierać! Możemy sięgnąć zarówno po szkła wielorazowe (dwutygodniowe, miesięczne, a nawet trzymiesięczne) lub postawić na wygodne i bezproblemowe w obsłudze soczewki jednodniowe.

Czym charakteryzują się soczewki jednodniowe? Co należy o nich wiedzieć?

Soczewki jednodniowe zostały zaprojektowane z myślą o ich jednorazowym użytku. W praktyce wygląda to tak, że nową parę szkieł zakładamy z rana, nosimy ją przez cały dzień, wykonując standardowe czynności, a wieczorem zdejmujemy. Soczewki jednorazowe są o tyle wygodne i bezproblemowe w obsłudze, że nie musimy ich czyścić, dezynfekować ani przechowywać w odpowiedni sposób. Zużyta para wieczorem powinna bowiem zostać wyrzucona do kosza, gdyż następnego ranka, w razie potrzeby, sięgniemy po całkowicie nowe soczewki.

Soczewki jednodniowe to świetne rozwiązanie dla osób początkujących, które chcą sprawdzić w praktyce, czy korzystanie ze szkieł kontaktowych jest rozwiązaniem dla nich odpowiednim. Soczewki jednodniowe sprawdzą się także u posiadaczy wrażliwych, skłonnych do podrażnień oczu, którzy muszą szczególnie troszczyć się o higienę swoich oczu. Wreszcie, szkła jednorazowe to doskonały wybór dla tych osób, które jedynie okazjonalnie sięgają po soczewki, na co dzień nosząc raczej okulary – ich zalety docenimy m. in. w trakcie uprawiania sportu, w czasie podróży, a także w deszczowe dni, kiedy noszenie okularów może okazać się zbyt problematyczne.

Jakie soczewki jednodniowe wybrać? Produkt, który warto przetestować?

Znalezienie idealnych soczewek dla siebie może wymagać testowania różnych marek oraz sporych nakładów finansowych, zwłaszcza jeśli postawimy na nieodpowiednie, słabej jakości produkty. Z tego powodu, warto wybierać szkła sprawdzonych marek – bez wątpienia należy do nich Johnson & Johnson, która posiada w swojej ofercie cenione zarówno przez specjalistów, jak i ich bezpośrednich użytkowników soczewki Acuvue Oasys 1-Day Moist. Są to nowoczesne szkła kontaktowe, które idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku osób początkujących, jak i ludzi, którzy regularnie sięgają po soczewki.

Jednodniowe soczewki Acuvue są polecane dla osób aktywnych, sportowców, a także ludzi z wrażliwymi oczami, którzy poszukują sprawdzonego i bezpiecznego rozwiązania do regularnego stosowania. Zastosowana w nich technologia Lacreon tworzy dookoła soczewek trwałą, nawilżającą otoczkę, zapobiegając podrażnieniom i dyskomfortowi w obrębie oczu. Co więcej, soczewki Acuve świetnie sprawdzą się także u osób, które na co dzień sporo czasu spędzają przy ekranach urządzeń elektronicznych, przebywają w ogrzewanych i klimatyzowanych pomieszczeniach, a także borykają się z syndromem suchego oka.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.