Remont nie musi być straszny i kosztowny – działaj rozważnie i bez pośpiechu

Remont nie musi być straszny i kosztowny – działaj rozważnie i bez pośpiechu

Artykuł partnera.

Zanim przystąpisz do remontu mieszkania lub domu, zrób dokładne rozeznanie na rynku budowalnym. Posprawdzaj ceny produktów, zobacz wizualizacje gotowych projektów. Następnie poszukaj profesjonalnej firmy, która wykona remont solidnie i bez opóźnień. Szczegółowe przygotowanie do remontu znacznie skróci czas pracy, a efekty mile Cię zaskoczą.

Remont krok po kroku – zrób dokładną checklistę

Na początku zastanów się, jak chcesz urządzić poszczególne pomieszczenia. Czy ma to być pełny remont, czy nie. Tak czy inaczej, musisz zdecydować się na konkretną stylistykę wnętrza. Następnie dobierz meble, dekor i wybierz rodzaj oraz kolor podłóg i ścian. Kiedy już będziesz mieć odpowiedni zestaw produktów na liście, zrób wstępny kosztorys. Najlepiej kupować w jednym dobrze zaopatrzonym sklepie, aby zakupy były przeprowadzone szybko i z ewentualną promocją. Zawsze zostaw sobie mały zapas funduszy na kupno nieplanowanych rzeczy, czyli ok. 20% kosztów. 

Oświetlenie i elementy dekoracyjne – wybierz miejsce

Po sporządzeniu listy z zakupami zastanów się, gdzie rozmieścić lampy i gniazdka, aby wnętrze było funkcjonalne. Jedna lampa to zdecydowania za mało, szczególnie w pomieszczeniach o większej kubaturze. Większy podwieszany żyrandol można umieścić nad stołem czy wyspa kuchenną, natomiast mniejsze oczka LED czy halogeny w różnych miejscach (na suficie i na ścianach). Następnie zaaranżuj wnętrze pod kątem rozmieszczenia dekoru. Ramki ze zdjęciami, obrazy, ozdobne dywaniki, pledy itp. – te wszystkie elementy umieszczone w odpowiednich miejscach będą ciekawie dekorować wnętrze i dopełnią aranżację.

Postaw na profesjonalistów

Jeśli chcesz, aby remont przebieg sprawnie i nie za miliony, złóż realizację prac w ręce fachowej ekipy. Zwróć uwagę na opinię, ale i na lata doświadczenia: https://lafhome.pl/. Czytelna strona internetowa firmy z  dokładnymi informacjami i ofertą to podstawa do wstępnej oceny rzetelności. Zwróć uwagę na podejście firmy do klienta, ponieważ szczegółowa rozmowa, ukierunkowanie na to, co klient ma do powiedzenia i wspólne ustalenie celu to połowa sukcesu. Dokładnie sprecyzowany budżet i ustalony termin wykonania remontu to podstawa. Firma wykonawcza powinna informować Cię o postępach prac, wspólnie wybrać pakiet budowlany oraz zagwarantować gwarancję na wykonaną realizację.

Jeśli chcesz zrobić jeszcze większy remont, możesz dodać ścianki działowe, aby zmienić układ i metraż pomieszczeń. Jeśli instalacje elektryczne i ciepłownicze są stare, warto pomyśleć nad wymianą. Lekkie porządki w strefie okiennej są również wskazane i ewentualnie wymiana drzwi na nowe. Może remont to odpowiedni czas na całkowitą zmianę ścian, np. z tapety na farbę lub panele? Również położenie innego rodzaju podłogi to często dobry pomysł, bo można znacząco odmienić charakter wnętrza.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.