Chcesz schudnąć? Skorzystaj z porady dietetyka!

Chcesz schudnąć? Skorzystaj z porady dietetyka!

Artykuł partnera.

Wiele osób, pragnących mieć wysportowaną i szczupłą sylwetkę, zwraca uwagę na jakość spożywanych produktów. Zdarza się jednak, że pomimo przestrzegania zasad zdrowego żywienia nie udaje się wypracować zadowalających efektów. Warto wówczas skonsultować się ze specjalistą.

Opis dyscypliny

Dietetyka stanowi dziedzinę medyczną, dotyczącą żywienia człowieka. W jej obrębie wyróżnia się specjalizację sportową oraz kliniczną. Dietetyk zajmuje się zasadami żywienia człowieka, oceną wpływu farmakoterapii i jedzenia, technologiami gastronomicznymi, prowadzeniem edukacji, biochemicznymi podstawami żywności itd. Posiada on również wiedzę, dotyczącą anatomii i psychologii. Dietetyk w Warszawie dostarcza  ponadto informacji niezbędnych do opracowania zasad odpowiedniego żywienia, które z prawidłowym stylem życia stanowią najbardziej efektywne rozwiązanie w zapobieganiu chorób cywilizacyjnych.

Wskazania

Wizyta u specjalisty zalecana jest osobom, zmagającym się z nadwagą lub otyłością oraz tym, którzy pragną utrzymać swoją prawidłową wagę. Dzięki poradom specjalisty można bowiem opracować swój codzienny plan żywieniowy, bazujący na produktach, dostarczających organizmowi, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, makroskładników. Konsultacja dietetyczna zalecana jest ponadto w przypadku kobiet, spodziewających się dziecka, karmiących piersią matek oraz osób, pragnących po ciąży wrócić do dobrej formy. Bardzo często zdarza się, iż wizyta u specjalisty stanowi konieczność. Do dietetyka powinny udać się osoby, które pomimo zmiany żywieniowych nawyków nie mogą zmniejszyć swojej wagi. Tego typu komplikacje mogą wskazywać na nietolerancję pokarmową określonych składników lub chorobę autoimmunologiczną. Specjalista zleca wówczas przeprowadzenie badań, które pozwalają zdiagnozować problem. Na podstawie uzyskanych danych dobierana jest dieta, bazująca na składnikach dostosowanych do potrzeb oraz stanu zdrowia konkretnej osoby. Do dietetyka warto również udać się w przypadku problemów jelitowych, wśród których należy wskazać biegunkę, zaparcia i bóle brzucha. Pomoc dietetyka jest niezwykle istotna w przypadku osób, zmagających się z bulimią lub anoreksją. Wybrany specjalista powinien mieć wiedzę, dotyczącą nie tylko zasad prawidłowego odżywiania, ale również psychologii.

Odpowiedni dietetyk

Chcąc uzyskać profesjonalną pomoc, warto sprawdzić kwalifikacje konkretnej osoby. Nie każdy dietetyk będzie potrafił rozwiązać problemy, wynikające z choroby autoimmunologicznej lub zaburzeń odżywiania, bazujących na czynnikach społeczno-kulturowe, osobowościowych i biologicznych.  Przy wyborze odpowiedniego specjalisty należy zatem wziąć pod uwagę jego doświadczenie, wykształcenie oraz odbyte kursy. Pomocne mogą okazać się ponadto opinie osób, które zdecydowały się skorzystać z pomocy konkretnego dietetyka. Warto wziąć pod uwagę wskazywane przez nich wady oraz zalety.

Pomoc dietetyka jest wskazana dla osób, pragnących schudnąć, utrzymać zdrową sylwetkę lub zwalczyć zaburzenia żywienia. Warto jednak pamiętać, by udać się do profesjonalisty, mającego odpowiednie kompetencje. Szczegółowe informacje na temat wysokiej jakości usług świadczonych przez specjalistów od zdrowego żywienia dostępne są na stronie Cmp.med.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.