Co pić? Woda z kranu, czy woda butelkowana?

Co pić? Woda z kranu, czy woda butelkowana?

W dzisiejszych czasach każdy musi zastanowić się, jak może zadbać o środowisko naturalne. Sposobem na zmniejszenie ilości odpadów jest picie wody z kranu, przy czym dla własnego zdrowia warto stosować filtr wody. Wkłady filtracyjne przyczyniają się do poprawy jakości wody. W artykule wyjaśniamy, dlaczego filtr do wody powinien być na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego.

  1. Dlaczego rezygnacja z wody butelkowanej jest korzystna dla przyrody?
  2. Filtr do wody pitnej w każdym domu. Filtry wody na działce
  3. Filtr wody w firmie. Dystrybutory wody i baterie dwuobwodowe

Współcześnie trudno jest sobie wyobrazić nieruchomość bez dostępu do czystej wody. Filtry do wody pitnej stały się popularne kilkanaście lat temu. Oczyszczanie wody stało się standardową potrzebą w prawie każdym domu. Nie wszyscy chcą stosować dzbanki filtrujące wodę. Wiele miast twierdzi, że woda prosto z kranu nadaje się do picia. Faktycznie tak jest, ale trzeba zastosować filtry do oczyszczania wody. Dzięki nim można pic zdrową wodę. Przefiltrowana woda jest lepsza do parzenia kawy czy herbaty.

Dlaczego rezygnacja z wody butelkowanej jest korzystna dla przyrody?

Ogólnie rzec ujmując, świat musi zwalczyć problem związany z katastrofą ekologiczną i klimatyczną. Jeszcze w latach 80.XX wieku większość opakowań była wykonywana ze szkła. Zużyte opakowania stanowiły surowiec wtórny. Z czasem szkło zostało zastąpione przez plastik. Dzisiaj większość napojów ma plastikowe butelki. Zużycie plastiku jest przerażające. Segregacja odpadów nie rozwiązuje tego problemu. Wszystko wskazuje na to, że zamiast kupowania wody w butelkach z plastiku, warto zdecydować się na uzdatnianie wody w domu. Filtry do wody sprawiają, że poprawia się jakość wody. Filtry kuchenne eliminują konieczność zaopatrywania się w wodę butelkowaną. Domownicy mogą mieć czystą wodę prosto z kranu. Można w ten sposób przygotowywać napoje zimne. Gotowanie przefiltrowanej wody w czajniku minimalizuje ryzyko pojawienia się kamienia. Woda z wodociągów to oszczędność na zakupach. Jeśli lubią Państwo wodę gazowaną, mogą Państwo zaopatrzyć się na przykład w saturator lub syfon. Do tego można stosować soki własnej roboty lub ze sklepu, a także esencje popularnych napojów gazowanych. Filtry do wody zmieniają nawyki konsumenckie. Dzięki nim przeciętny konsument nie będzie wytwarzać aż tyle plastikowych odpadów, co jest dobre dla środowiska naturalnego.

Filtr do wody pitnej w każdym domu. Filtry wody na działce

Świadomość ekologiczna idzie w parze ze świadomością ekonomiczną. Wystarczy policzyć, ile kosztuje 1 m3 zimnej wody w kranie, a ile 1 litr słodkiego napoju gazowanego w sklepie. W tym zakresie każde gospodarstwo domowe może zyskać wiele oszczędności. Systemy uzdatniania wody sprawdzą się nie tylko w  domu, ale i na działce rekreacyjnej. W tym przypadku odpadnie też problem jeżdżenia do sklepu, zwłaszcza gdy działka jest oddalona od miasta lub centrum wsi. Popularne filtry są na każdą kieszeń. Ten wydatek dość szybko się zwraca. 

Filtr wody w firmie. Dystrybutory wody i baterie dwuobwodowe

Identycznie sprawa ma się w przypadku firm, zwłaszcza z dużym zatrudnieniem. Pracodawcy dość często chcą zapewniać swoim pracownikom dostęp do napojów chłodzących i gorących. Wydatki na te cele są bardzo duże. Nikt raczej nie powie, by pracownik pił wodę z kranu, który nie ma filtra. Natomiast odpowiedni filtr sprawi, że pojawi się w 100% czysta woda. Taką wodę można stosować do każdego rodzaju napoju. Nawet osoby, które do tej pory unikały picia wody z kranu, mogą się do niej przekonać. Firmy mają dość duży wybór produktów, które oczyszczają wodę. Przykładem jest bluewater cleone.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.