Jak odnowić stare drzwi drewniane zewnętrzne?

Jak odnowić stare drzwi drewniane zewnętrzne?

Drewno to materiał niezwykle wdzięczny, jeśli chodzi o renowacje. Dlatego też, zamiast wyrzucać stare drzwi drewniane, możesz spróbować je odnowić. Wbrew pozorom to wcale nie takie trudne. Zobacz, jak możesz dać drzwiom drugie życie!

Stare drzwi wejściowe drewniane mogą wyglądać naprawdę pięknie. Warunek jest jeden — muszą być czyste i zadbane. Nawet najwspanialsze wzornictwo i pierwszorzędna jakość nie obronią się w końcu przy odrapanej powłoce i łuszczącej się farbie. Wtedy będą jedynie psuć wygląd całego budynku.

Jeśli więc widzisz, że Twoje drewniane drzwi potrzebują odnowy, to zabierz się za działanie! Przy renowacji drewna czasem wystarczy dosłownie kilka działań, aby odzyskało ono swój pierwotny wygląd. Dowiedz się więc, jak odnowić drzwi drewniane.

Odnawianie drzwi zewnętrznych drewnianych — dlaczego warto?

Czy odnawianie starych drzwi zewnętrznych drewnianych ma sens? Jasne, że tak! Szczególnie jeśli mowa o naprawdę dobrych i solidnych drzwiach, które darzysz sentymentem. Takie elementy dodają budynkom szczególny charakter, a dobrze wkomponowane, stanowią świetne połączenie pomiędzy klasyką a nowoczesnym stylem.

Decyzja o odnowieniu drzwi drewnianych ma wiele zalet.

Samodzielna renowacja to przede wszystkim rozwiązanie niezwykle korzystne pod względem finansowym. Wprawdzie wymaga inwestycji czasu, ale pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Dla wielu osób jest to kluczowy argument ’’za’’.

Kolejną kwestią jest łatwość, z jaką można odnowić stare drzwi drewniane. Z tym zadaniem poradzą sobie nawet te osoby, które do tej pory nie zajmowały się stolarką. Dostęp do wszelkich poradników jest dziś duży, więc instrukcje masz dosłownie pod ręką.

Ostatnim, ale jednak właściwie najważniejszym powodem, dla którego warto zdecydować się na renowację drzwi wejściowych drewnianych, jest po prostu możliwość przywrócenia im estetycznego wyglądu.

Jak odnowić drzwi drewniane krok po kroku?

Jeśli chcesz zabrać się za renowację drzwi drewnianych, musisz wiedzieć przede wszystkim, że wymaga ona cierpliwości i zaangażowania. Jest to zadanie proste, ale nielubiące pośpiechu.

Odnawianie drzwi zewnętrznych drewnianych to proces składający się z wielu etapów. Co najważniejsze, każdy z nich jest równie ważny. Kluczowa jest przede wszystkim kolejność wykonywania zadań. Oto, jakie działania powinieneś wykonać, krok po kroku:

  • Przygotowanie drzwi do renowacji, zdjęcie z zawiasów, czyszczenie,
  • Usunięcie starej farby oraz innych powłok,
  • Szlifowanie drzwi szlifierką lub papierem ściernym,
  • Mycie i odpylanie drzwi,
  • Uzupełnianie ubytków w drzwiach,
  • Malowanie drzwi.

Kiedy renowacja drewnianych drzwi może się nie udać?

Odnawianie drzwi zewnętrznych drewnianych nie zawsze jednak jest dobrym pomysłem. To może się nie udać, jeśli na ich powierzchni znajdują się poważne uszkodzenia, takie jak głębokie zadrapania, ubytki, mocne otarcia. Częstym problemem w przypadku starych drzwi jest też rozpulchnienie drewna lub co gorsza, korniki.

W takich przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem będzie po prostu zakup nowych drzwi. Pamiętaj jednak, że to będzie inwestycja na lata. Dlatego też postaw na solidne drzwi zewnętrzne, które znajdziesz w sklepie CAL.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.