Duża łazienka – jak dobrze wykorzystać przestrzeń?

Duża łazienka – jak dobrze wykorzystać przestrzeń?

Nie tylko małe łazienki są trudne do umeblowania. Problemy często pojawiają się również w przypadku znacznie większych pomieszczeń. W takich miejscach przestrzeń niekiedy przytłacza, a jej odpowiednie wykorzystanie bywa trudne. Jak zaaranżować dużą łazienkę?

Prysznice typu walk-in

W dużych łazienkach warto postawić na rozwiązania, których nie można zastosować w mniejszych pomieszczeniach. Świetnym wyborem jest np. kabina prysznicowa typu walk-in. Nie obejmuje ona brodzika, a odpływ znajduje się bezpośrednio w posadzce. Taka kabina może być tak duża, jak tylko chcesz. Od pozostałej części pomieszczenia należy odgrodzić ją ścianką. Obecnie popularnością cieszą się minimalistyczne, szklane modele osadzone w metalowych profilach.

Wolnostojące wanny

W dużych łazienkach można pozwolić sobie również na wolnostojące wanny. Prezentują się one niezwykle stylowo. Warto odsunąć je od ściany na co najmniej kilkadziesiąt centymetrów, a obok postawić wysoką, stojącą baterię. Doskonałym wyborem są duże wanny tego typu o nietypowych kształtach – od razu przyciągają wzrok i stają się dominującym elementem w całej aranżacji.

Wydzielone przestrzenie

W dużych łazienkach przestrzeń może przytłaczać, dlatego warto wydzielić strefy w pomieszczeniu stworzone z myślą o konkretnych aktywnościach. Szafki i lustro powinny znaleźć się w innym miejscu niż wanna lub prysznic. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie niskich półścianek, zwłaszcza w miejscu, w którym stoi miska WC.

Ciemne kolory

W dużych łazienkach można pozwolić sobie również na ciemne kolory, które nie znajdują zastosowania w przypadku niewielkich pomieszczeń. W połączeniu ze znacznym metrażem nie będą one przytłaczać. To świetny wybór w sytuacji, gdy zestawisz czerń, granat lub ciemne szarości z kontrastującymi elementami. Doskonale sprawdzi się biel, złoto, naturalny brąz lub zielona roślinność w dużych donicach, które z powodzeniem zmieszczą się w większych łazienkach. Warto zadbać też o klimatyczne oświetlenie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.