Jak poprawnie wykonać olejowanie włosów?

Jak poprawnie wykonać olejowanie włosów?

Artykuł partnera.

Chcąc mieć piękne i lśniące włosy trzeba je odpowiednio pielęgnować. Jednym z rytuałów, jakim powinno się je regularnie poddawać jest olejowanie. Zabieg ten można wykonywać na sucho oraz na mokro. Dobierając metodę warto mieć na uwadze przede wszystkim kondycję swoich włosów. Jak przeprowadzić prawidłowe olejowanie?

Olejowanie włosów na mokro

Olejowanie włosów po ich wcześniejszym umyciu polecane jest osobom, które mają tendencję do przetłuszczania się skóry głowy lub ich kosmyki pokryte są warstwą lakieru. W takim przypadku najpierw powinno się umyć głowę, a dopiero później nałożyć olej. Zaletą olejowania na mokro jest to, że łuska włosa zostaje otwarta, co ułatwia wnikanie substancji odżywczych. Tym samym ta metoda jest najlepsza dla włosów zniszczonych. Do nakładania oleju możemy wykorzystać np. szczoteczkę do zębów. Pamiętajmy, żeby olejować nie tylko kosmyki, ale również skórę głowy. Kiedy olej zostanie już nałożony, należy delikatnie pomasować skórę głowy, pobudzając tym samym krążenie, a następnie rozczesać włosy grzebieniem o szerokim rozłożeniu zębów. W kolejnym kroku nakładamy na głowę czepek kąpielowy i pozostawiamy go na co najmniej pół godziny. Po tym czasie należy umyć głowę delikatnym szamponem bez SLS. Chcąc zaopatrzyć się w wysokiej jakości kosmetyki do mycia i pielęgnacji włosów możemy zamówić je poprzez aplikację https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid ze sklepu Jean Louis David.

Olejowanie włosów na sucho

W przypadku, gdy włosy są czyste i nie były na nie nakładane kosmetyki, wtedy możemy przejść do olejowania bez ich wcześniejszego mycia. Cały proces przebiega tak samo, jak w przypadku włosów mokrych. Na długie włosy powinno się zużyć łyżkę oleju, natomiast na krótsze ilość ta powinna być mniejsza np. 1 łyżeczka. Olej nałożony na suche włosy możemy pozostawić nawet na całą noc – jest to tzw. długie olejowanie. Wybierając olejowanie krótkie, olej powinien pozostawać na włosach w przedziale od trzydziestu minut do dwóch godzin. Chcąc skorzystać z profesjonalnej usługi regenerującej włosy, takiej jak np. keratynowe prostowanie włosów, można zapisać się online na wizytę w salonie fryzjerskim Joan Louis David, korzystając z aplikacji https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394 (dla użytkowników systemu iOS)

Olejowanie włosów to prosty zabieg, który w widoczny sposób może poprawić ich kondycję, sprawić że będą lśniące a do tego przestaną się puszyć!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.