Jak wybrać dobrą kurtkę narciarską? Styl czy funkcjonalność?

Jak wybrać dobrą kurtkę narciarską? Styl czy funkcjonalność?

Nie musisz już wybierać między ciekawym designem a wygodą i komfortem na stoku. Od profesjonalnej kurtki narciarskiej masz prawo oczekiwać wyjątkowego poziomu ochrony, ale jednocześnie nie musi to oznaczać zejścia kwestii designu na dalszy plan.

Połączenie wymagań

Dzisiaj producenci nowoczesnych kurtek damskich robią sporo, aby odpowiedzieć na oczekiwania kobiet, które na stoku chcą się czuć modnie i stylowo, ale jednocześnie kładą ogromny nacisk na funkcjonalność odzieży, którą noszą. Dzisiaj marki takie jak Sportalm, Newland, Rossignol robią wiele, aby odpowiedzieć na te wielokierunkowe oczekiwania. Kurtki narciarskie damskie szyje się więc z wykorzystaniem najnowszych technologii, czerpiąc zaś inspiracje desingerskie ze świata high fashion. Z tego też powodu warto wybierać kurtki sprawdzonych marek, które gwarantują połączenie wygody i ciekawego stylu. Tego typu kurtki znajdziesz w butikach z odzieżą sportową, np. na https://sportowybutik.pl/ 

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Oczywiście wybierając propozycje od sprawdzonych marek, nie musisz martwić się o ich funkcjonalność, natomiast zawsze warto spojrzeć na te kluczowe z punktu widzenia narciarki parametry, a więc: poziom wodo- i wiatroszczelności, paroprzepuszczalności, oddychalności, właściwości termoizolacyjne.

  • Od kurtki narciarskiej możesz oczekiwać, że zarówno na stoku, jak i poza nim zapewni ci maksymalną ochronę przed wilgocią (naprawdę dobry wynik to 20 000 mm). Liczy się jednak nie tylko wodoszczelność samego materiału, ale i to czy zamki nie przepuszczają wody, a szwy wykonane są w technologii nieprzepuszczającej wilgoci.
  • Wiatroszczelność z reguły idzie w parze z wodoszczelnością. Wpływ na parametry kurtki w obu tych zakresach ma najczęściej odpowiedniego rodzaju, wysokiej jakości membrana.
  • Oddychalność jest nie mniej istotna. Zdolność do termoregulacji pozwala zachować równowagę termiczną. W tego typu kurtce wilgoć szybko odprowadzana jest na zewnątrz, dzięki czemu skóra pozostaje sucha, a ciało się nie przegrzewa. Trzeba jednak pamiętać, że wodo- i wiatroszczelność nie idą w parze z paroprzepuszczalnością, dlatego parametry kurtki we wszystkich tych zakresach są jakąś formą kompromisu między różnego rodzaju oczekiwaniami.
  • Sam materiał, z którego wykonana jest kurtka, powinien być trwały, odporny na różnego rodzaju uszkodzenia, rozdarcia itd.
  • Warto także spojrzeć na sam krój, jego dopasowanie do kobiecej anatomii, obecność wygodnych ściągaczy przy  rękawach i u dołu kurtki, odpowiednie rozmieszczenie kieszeni.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.