Nowoczesne donice do salonu

Nowoczesne donice do salonu

Nic tak nie buduje atmosfery w domu, jak kwiaty. Kolorowe, soczyste i świeże sprzyjają komfortowemu wypoczynkowi. Warto jednak zadbać o ich oprawę – niezależnie od stylu, w jakim wyposażamy wnętrze. Gdy jednak brakuje nam wiedzy na temat kwiecistych aranżacji, warto postawić na uniwersalne, nowoczesne donice. Do salonu będą pasowały idealnie.

Donice a charakter salonu

Jeszcze do niedawna technologia produkcji doniczek była zarezerwowana dla prostych form i w zasadzie obejmowała ceramikę oraz… plastik. Obecnie to bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź dekoracyjna. Niemal co chwila powstają nowe, efektowne projekty – producenci wprowadzają coraz to ciekawsze wersje doniczkowych bestsellerów. Współczesne modele donic stanowią jedną z ciekawszych, i co za tym idzie, pożądanych dekoracji do pomieszczeń mieszkalnych. Odzwierciedlają charakter każdego domu, nadając mu cechy niemalże luksusowego. Sprawiają, że pomieszczenie staje się ciepłe, przytulne a jednocześnie – wysmakowane.

Kiedyś doniczka była po prostu doniczką. Na dzień dzisiejszy jest to nie tylko ozdoba, niejednokrotnie staje się rzeźbą, a nawet centralnym obiektem dekoracji wnętrza. Najnowsze modele  pozwalają na zwielokrotnianie wizualnego efektu, a nieszablonowe materiały wykorzystane  do ich realizacji wprawiają w zdumienie i zachwyt. Do doniczek ceramicznych i z tworzywa sztucznego dołączają kamienne i betonowe, metalowe i stalowe, z żywicy poliwęglanowej czy włókna szklanego. Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że nowoczesne donice do salonu przeżywają prawdziwy renesans.

Jakie donice są najbardziej popularne?

Projektanci nowoczesnych donic czerpią pomysły z otaczającej nas natury i nie stronią od nowoczesnych rozwiązań. Stąd między innymi trend wykorzystujący do produkcji nowoczesnych donic włókna szklanego, będących niekwestionowanym hitem. Donice wykonane z tego tworzywa cechuje trwałość i odporność na korozję, działanie pleśni czy  drobnoustrojów.

Dobierając nowoczesne donice do salonu warto kierować się ich designem, który jednocześnie należy odpowiednio dopasować do stylu, w jakim zostało utrzymane wnętrze. Dzięki temu cala aranżacja będzie spójna i harmonijna. Jeżeli twoje pomieszczenie nie jest zbyt duże metrażowo i nie chcesz przytłoczyć go zbędnymi dodatkami a kwiaty są na Twojej liście must have – najlepiej sięgnij po donice kolumnowe. Zgrabny kształt nie zabierze wiele miejsca, a prezentuje się naprawdę imponująco. W dużych pomieszczeniach śmiało możesz postawić na dwa, a nawet trzy rodzaje donic – nawet w zupełnie odmiennych stylach. Unikniesz w ten sposób przesady, za to sprawisz, że wnętrze nabierze nieco oryginalnego sznytu. Kiedy jeszcze sięgnąć po nowoczesne modele doniczek? Chociażby w sytuacjach, gdy pomysł na aranżację salonu nie zakłada zbyt wielu ozdobnych dodatków. Wtedy właśnie to donice będą idealnym jego uzupełnieniem.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.