Prawidłowa waga do wzrostu i wieku – dowiedz się jak wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne

Prawidłowa waga do wzrostu i wieku – dowiedz się jak wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne

Artykuł partnera.

Masz wątpliwości co do tego, czy utrzymujesz prawidłową wagę odpowiednią do Twojego wzrostu i wieku? Sprawdź swoje BMI oraz zapotrzebowanie kaloryczne, a będziesz mógł poprawić swoje nawyki żywieniowe i zadbać o zdrowie lepiej. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, zapoznaj się z naszym artykułem. Znajdziesz w nim wszystkie niezbędne informacje!

Prawidłowa waga do wzrostu i wieku – kalkulator

Jednym z najlepszych i najpopularniejszych narzędzi, które pomogą Ci określić czy Twoja waga jest odpowiednia względem Twojego wzrostu, jest wskaźnik BMI. To prosta i szybka metoda, dzięki której sprawdzisz, czy masa Twojego ciała mieści się w określonych normach. W przypadku gdy je przekracza, możesz mieć problemy z nadwagą, niedowagą lub poważniejszymi formami tych schorzeń. 

Jaka jest prawidłowa waga do wzrostu i wieku kalkulator BMI pomoże Ci sprawdzić w ułamku sekundy. Jest on dostępny online i całkowicie za darmo. Wystarczy, że wprowadzisz do niego dane na temat swojej wagi oraz wzrostu, a natychmiast otrzymasz rezultaty. Po porównaniu wyniku z tabelą opisową będziesz wiedzieć już wszystko. 

Kalkulator BMI jest bardzo pomocnym narzędziem, nie jest jednak nieomylny. Nie uwzględnia wielu czynników, które mogą mieć wpływ na masę ciała. Z tego powodu prezentowane przez niego wyniki należy traktować jako wskazówki, a nie profesjonalną diagnozę. 

Jak wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne w prosty sposób?

Samo BMI może okazać się niewystarczające, by wprowadzić skuteczne zmiany dietetyczne i zawalczyć o lepszą i zdrowszą sylwetkę. Do tego potrzebujesz znać jeszcze zapotrzebowanie Twojego organizmu na energię. 

Jak wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Podobnie jak w przypadku BMI w sieci dostępne są intuicyjne, zautomatyzowane kalkulatory. Uwzględniają one nie tylko wagę i wzrost, ale również takie parametry jak wiek, płeć oraz stopień aktywności fizycznej. Dzięki temu określenie codziennej porcji potrzebnych kalorii jest dość dokładne. 

Dlaczego warto znać zapotrzebowanie energetyczne swojego ciała? Znając rekomendowaną liczbę kalorii, możesz lepiej rozplanować swoją dietę. Będziesz znał dokładne przedziały, w których muszą mieścić się Twoje posiłki, żebyś mógł osiągnąć zaplanowany wcześniej efekt. 

Idealnie dopasowana dieta? Wybierz BeDiet Catering!

Samodzielne przygotowywanie zbilansowanych posiłków jest trudne i czasochłonne. W niektórych przypadkach zdecydowanie lepiej pozostawić to profesjonalistom. Z tego powodu zachęcamy do bliższego przyjrzenia się zagadnieniu, jakim są diety pudełkowe

To pełnowartościowe posiłki, których porcje i liczbę możesz dopasować do Twojego codziennego zapotrzebowania na kalorie. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że są dostarczane do Twojego domu, więc nie musisz przejmować się ani gotowaniem, ani zakupami. 

Catering dietetyczny występuje w wielu różnych odmianach. Jest również przystosowany do osób z ograniczeniami żywieniowymi i uczuleniami pokarmowymi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej sprawdź szczegóły dostępne na portalu BeDietCatering!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.