Soczewki toryczne – jak działają? Dla kogo?

Soczewki toryczne – jak działają? Dla kogo?

Astygmatyzm to problematyczna wada wzroku, która często występuje również w parze z krótkowzrocznością czy też dalekowzrocznością.

Z jednej strony przysparza to problemów przy samej diagnostyce tej wady, ale również może być kłopotliwe w przypadku, gdy już musimy podjąć się leczenia. Dobranie odpowiednich okularów czy też soczewek może być nieco bardziej problematyczne, aniżeli w przypadku pojedynczej wady wzroku. W przypadku jednak tej wady jest to bardzo istotne, a w szczególności u dzieci. Astygmatyzm bowiem może powodować problemy w szkole oraz w kontaktach z rówieśnikami, przez co może również zaburzyć rozwój naszej pociechy. Trzymajmy więc rękę na pulsie i diagnozujmy szczególnie dzieci regularnie pod kątem wad wzroku.

Soczewki dla astygmatyków – jakie wybrać?

Osoby cierpiące na astygmatyzm mają swój własny, dedykowany rodzaj soczewek kontaktowych. Są to soczewki toryczne. To soczewki o dwóch różnych krzywiznach, które pozwalają na korekcję tej skomplikowanej wady wzroku wynikającej z nieregularności kształtu i krzywiźnie rogówki oka. Gdy posiadamy już swoją diagnozę i wiemy jaki model soczewek jest nam potrzebny, zakupić możemy je wygodnie i bez wychodzenia z domu w sklepie mojepierwszesoczewki.pl.

Dlaczego astygmatycy tak często wybierają soczewki kontaktowe?

Oczywiście w przypadku astygmatyzmu możemy pozwolić sobie zarówno na noszenie okularów, jak również zdaniem niektórych nieco nowocześniejsze rozwiązanie czyli soczewki kontaktowe. W tym pierwszym przypadku zazwyczaj zaoszczędzimy nieco pieniędzy, ale część osób z astygmatyzmem zwraca uwagę na to, że noszenie okularów nie daje im pełni komfortu. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki tej wady wzroku. Dla astygmatyków bardzo ważne jest to, aby doskonale widzieć pod każdym możliwym kątem i aby całe spektrum widzenia było dostępne. Właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się na soczewki kontaktowe, w których przypadku uzyskujemy pełne spektrum widzenia, a także bardzo wiele innych korzyści.

Inne metody korekcji i leczenia astygmatyzmu

Z racji stale rosnącego poziomu bezpieczeństwa, a także pojawiania się kolejnych, coraz to nowocześniejszych metod pracy, spora ilość osób z astygmatyzmem decyduje się również na zabiegi operacyjne w celu poprawy swojego komfortu życia. Oczywiście każdorazowo powinien decydować o tym lekarz, ponieważ istnieją przeciwwskazania co do wykonywania takich właśnie zabiegów. Najważniejsze jednak, że astygmatyzm da się okiełznać i istnieje wiele metod ku temu, by uzyskać doskonały komfort życia z tą wadą wzroku.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.