Zjeżdżalnia drewniana do pokoju – jaką wybrać?

Zjeżdżalnia drewniana do pokoju – jaką wybrać?

Zjeżdżalnia drewniana do pokoju dziecka to świetne rozwiązania dla energicznych i rozbrykanych maluchów. Umożliwia on im niesamowitą zabawę w domu i jest elementem aranżacji, której z pewnością mogą zazdrościć rówieśnicy. Wybór idealnego modelu do pomieszczenia, w którym przebywa maluch, powinien w głównej mierze opierać się na tym, ile wolnej przestrzeni się w nim znajduje. Kolejnym istotnym czynnikiem podczas wybierania zjeżdżalni drewnianej do pokoju malucha jest jego wiek. Pomóc w wyborze może szeroka gama asortymentu dostępna w wielu sklepach, w tym w Misioohandmade.

Dlaczego warto zainwestować w zjeżdżalnię drewnianą do pokoju dziecka?

Każdy rodzic pamięta zabawy na zjeżdżalni. Dostarczała ona mnóstwo radości, a im była dłuższa, tym większa była frajda ze zjeżdżania. Obecnie można je spotkać nie tylko na placach zabaw, ale także w domach i ogrodach. Dzięki producentom zostały one pomniejszone do optymalnych rozmiarów, co poskutkowało wzrostem zainteresowania tymi zabawkami. Przede wszystkim zaletą takich modeli jest to, że maluch nie musi stać w kolejce, aż będzie mógł zjechać, ponieważ ma zjeżdżalnię do własnej dyspozycji.

Warto tutaj wspomnieć, jakie zalety niesie ze sobą rozrywka na placu zabaw. Bieganie, korzystanie z różnego rodzaju atrakcji i figle z rówieśnikami wpływają nie tylko na rozwój mięśni, ale także umysłu. Dodatkowo maluch może wyćwiczyć równowagę i poprawić koordynację ruchową. Warto jeszcze dodać inne zalety zarówno figli na placu zabaw, jak i na domowej zjeżdżalni drewnianej przez dziecko:

  • – rozwój sprawności dłoni i palców
  • – kalkulowanie ryzyka, szczególnie podczas wspinaczki na zjeżdżalnie po rynnie
  • – rozwój małej motoryki i koordynacji na linii oko-ręka
  • – wzmacnianie mięśni

Przykry z pewnością jest widok coraz młodszych dzieci biegających z tabletami i smartfonami. Rozwój technologii sprawił, że maluchy znacznie mniej bawią się na placach zabaw, co także wpływa na ich zdolności interakcji z rówieśnikami. Kupując drewnianą zjeżdżalnię do pokoju dziecka, można pobudzić jego kreatywność i sprawić, że choć na chwilę oderwie swój wzrok od ekranu komputera i innych gadżetów.

Jak wybrać zjeżdżalnię do pokoju dziecka?

Tradycyjnym pytaniem, które jest nieodłącznym elementem zakupów wielu gadżetów nie tylko dla maluchów, ale również dla starszych osób, jest jak wybrać? Jak to jest więc ze zjeżdżalnią drewnianą do pokoju pociechy? Zabawka ta cieszy się stale rosnącą popularnością. Należy jednak pamiętać, że podczas jej zakupu powinno się zadbać nie tylko o względy estetyczne (aby pasowała do aranżacji), ale przede wszystkim o bezpieczeństwo dziecka.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli zjeżdżalni, jednak drewniane uchodzą za jedne z najbezpieczniejszych. Dlaczego? Otóż wyprodukowane są z naturalnego materiału i bardzo często nie są malowane. Lite drewno jest na dodatek bardzo lekkie i odpowiednio wyszlifowane. Taka zjeżdżalnia jest także odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Na rynku dostępne są także modele składane. Oznacza to tyle, że zjeżdżalnia składa się z modułów. Można do niej na przykład dostawić drewniany domek, jednak nie zawsze jest na to miejsce w domu, dlatego najczęściej zobaczyć je można w ogrodzie. Wybierając zjeżdżalnię drewnianą do pokoju dziecka, warto zwrócić uwagę na producenta. Najbardziej ceni się nasz rodzimy rynek, gdzie można kupić zabawkę wysokiej jakości, stworzoną zgodnie z wszelkimi normami unijnymi.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.