Butelki filtrujące. Dowiedz się, dlaczego warto i odkryj nowe możliwości!

Butelki filtrujące. Dowiedz się, dlaczego warto i odkryj nowe możliwości!

Szukasz kompleksowych rozwiązań „na wyciągnięcie ręki”? Butelka filtrująca jest właśnie dla ciebie. To sposób, który nie tylko zapewni ci komfort użytkowy, ale i pozwoli zrobić pierwszy lub kolejny krok w kierunku ochrony środowiska. Argumentów przemawiających za korzystaniem z butelki z filtrem jest wiele, lecz skupmy się na tych najważniejszych. Odpowiedzmy sobie na pytanie: butelka filtrująca, dlaczego warto?

Butelka wielokrotnego użytku, bo wiesz, że twoje wybory mają znaczenie

Zacznijmy od aspektu, który ma zdecydowanie szerszy wydźwięk. Jak pewnie wiesz, każde nasze działanie znacząco „odbija” się na środowisku, dlatego też tak istotne jest świadome korzystanie z zasobów. Czy wiesz, że pijąc wodę butelkowaną miesięcznie „kumulujesz” od 1,5 do 2,5 kg plastiku (czasem nawet do 5 kg miesięcznie)? Zmiana nawyku i przejście na filtrowaną wodę kranową już po miesiącu przyczyni się do pozytywnej zmiany, tym samym uczynisz pierwszy lub kolejny krok w kierunku ochrony środowiska. Butelka na wodę to nie tylko bezpośrednie działanie, ale i pośrednie, dlatego szukając modelu dla siebie, zwróć uwagę na producenta i materiał, z jakiego jest zrobiona (butelka z filtrem nie powinna zawierać bisfenolu A). W tym miejscu warto również wspomnieć o filtrze, najczęściej jest to naturalny filtr węglowy wykonany z łupin kokosa. Sam widzisz, jak istotną rolę w ochronie środowiska może odegrać butelka filtrująca – ale to nie wszystko. Bonus dla ciebie – butelka filtrująca pozostawi odpowiednią ilość minerałów w wodzie kranowej!

Oszczędzaj każdego dnia

Szukasz nowych sposobów na odciążenie domowego budżetu? Butelka wielokrotnego użytku na pewno ci w tym pomoże! Butelka do wody każdego dnia pozwoli ci zaoszczędzić nawet kilka złotych, w jaki sposób? Koszt wody butelkowanej to ok. 1,5 PLN za litr, przejście na filtrowaną wodę kranową pozwoli obniżyć go do dosłownie kilku groszy (jeden filtr jest w stanie oczyścić od 100 do 150 l wody kranowej). Sam widzisz, że butelka na wodę obniży twoje koszty życia, przy jednoczesnym utrzymaniu jakości wody.

Butelka z filtrem, czyli wszystko łączy wygoda

Butelka filtrująca przeważnie dostępna jest w 3 pojemnościach, dlatego w zależności od swoich potrzeb i preferencji na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jak wygląda podział? Najmniejsza pojemność to 0,3 l (stworzona dla najmłodszych), średnia butelka do wody to 0,5 l (idealna na spacer czy do pracy), największa butelka z filtrem ma 0,7 l (sprawdzi się, w dłuższych podróżach lub na siłowni).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.