Ciekawe zwyczaje w krajach anglojęzycznych

Ciekawe zwyczaje w krajach anglojęzycznych

System norm i wartości charakterystyczny dla danej zbiorowości jest oparty na wieloletniej tradycji. Wiele osób stosuje pojęcie mody jako synonim słowa zwyczaj. System norm i wartości charakteryzuje się jednak większa trwałością. Warto wiedzieć, jakie zwyczaje kultywowane są w krajach anglojęzycznych.

Zwyczaje w Australii

Państwo, obejmujące tereny, znajdujące się na Oceanie Spokojnym i Indyjskim, ma wielokulturowe społeczeństwo, co w znaczący sposób wpływa na zróżnicowanie obyczajowości. Jednym z popularnych, australijskich zwyczajów kulinarnych jest brytyjskie śniadanie. Składa się ono z jajka sadzonego, kiełbasek, kaszanki, fasolki, pieczarek i pomidorów. Dodatkiem do ciężkiego śniadania jest herbata z mlekiem. Inny, popularny zwyczaj w Australii stanowi załatwianie spraw przy użyciu telefonu. Trzeba dzwonić, chcąc rozwiązać problemy z telewizją, prądem i innymi sprawami domowymi. Warto dodać, że w Australii centra handlowe i małe sklepiki nie są długo otwarte. Zamykają się one zazwyczaj o piątej po południu.

Zwyczaje w Anglii

Chcąc zrozumieć mentalność wyspiarzy, warto poznać ich zwyczaje. Dzięki temu można bowiem uniknąć wielu, krępujących sytuacji. Chcąc zrozumieć zwyczaje kultywowane w Wielkiej Brytanii, warto zapisać się na lekcje angielskiego online z native speakerem. Takie zajęcia pozwalają bowiem poznać nie tylko charakterystykę danej tradycji, ale również jej historię. Warto wiedzieć, że Anglicy cenią sobie bezpieczeństwo. W ich łazienkach nie ma zatem kontaktów ani przełącznika światła. Chcąc zatrzymać autobus, trzeba wystawić swoją rękę. W przeciwnym razie pojazd odjedzie. Wielu Anglików bardzo często je kanapkę z chipsami. Planując oświadczyny, warto pamiętać, że pierścionek zaręczynowy nie powinien być jedynym dowodem miłości. W Anglii wybrance serca ofiarowuje się bowiem eternity ring. Przyjmuje się również, że na pierścionek zaręczynowy należy wydać swoją całą, miesięczną pensję.

Kraje anglojęzyczne mają wiele, unikatowych zwyczajów. Wynikają one z historii danego państwa, wierzeń oraz wpływu innych kultur. Chcąc zapoznać się konkretnymi zwyczajami, warto zapisać się na lekcje angielskiego w Warszawie lub innym mieście.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.