Co robi psycholog – czym dokładnie się zajmuje?

Co robi psycholog – czym dokładnie się zajmuje?

Artykuł partnera.

Psycholog to osoba, która ukończyła 5-letnie studia magisterskie na tym kierunku. Dyplom psychologa uprawnia do pracy w wielu różnych obszarach takich jak: psychologia pracy, transportu, opiniowanie w sądownictwie oraz pomoc psychologiczna w gabinecie, szkole, przedszkolu czy szpitalu.

Pomoc psychologiczna – na czym polega praca psychologa w gabinecie?

Praca psychologa w poradni psychologicznej i gabinecie psychologicznym polega między innymi na diagnozowaniu. Dyplomowany psycholog posiada uprawnienia do korzystania ze specjalistycznych testów psychologicznych, które służą do diagnozowania osobowości, zaburzeń psychicznych, sposobów radzenia sobie ze stresem i wielu innych cech. Dzięki swojej wiedzy, diagnosta potrafi odpowiednio zinterpretować wyniki testów psychologicznych i na ich podstawie sformułować opinię.

Diagnoza psychologiczna w Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Happy-life – na czym polega?

Psycholog zajmujący się diagnozą psychologiczną nie korzysta jedynie z dedykowanych testów psychologicznych, ale przeprowadza dokładny i pogłębiony wywiad na temat funkcjonowania swojego pacjenta/klienta we wszystkich obszarach jego życia. Dzięki temu stawiana diagnoza jest trafna, a zaproponowane formy terapii możliwie najskuteczniejsze. Psychologowie w Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Happy-life wiedzą jak istotna jest pomoc pacjentowi w nazwaniu trudności, których doświadcza. 

Poradnictwo psychologiczne w Józefowie, Markach i Legionowie

Po sformułowaniu diagnozy, czyli odpowiedniemu nazwaniu i skategoryzowaniu problemu z jakim zgłaszają się pacjenci naszego Centrum Psychoterapii – proponujemy adekwatne formy wsparcia. Jednym z nich jest poradnictwo psychologiczne, czyli (zazwyczaj) krótkoterminowa forma pomocy psychologicznej w bieżących problemach. Np. kiedy osoba nie radzi sobie ze stresem i emocjami, chce lepiej komunikować się z innymi, przechodzi przez kryzys w związku, cierpi po rozstaniu lub stracie kogoś bliskiego. Z empatią, akceptacją i zrozumieniem podchodzimy do każdego zgłaszanego nam problemu, bo wiemy że tylko w takiej atmosferze zmiana na lepsze jest możliwa. Jesteś z Warszawy lub okolic i szukasz wsparcia? Wybierz HappyLife, gdzie przyjmuje na przykład psycholog w Otwocku.

Jak wygląda rozmowa z psychologiem?

Podczas wizyty w gabinecie, psycholog z zaangażowaniem wysłuchuje tego, czym dzieli się z nim pacjent. Następnie zadaje pytania, które mogą mieć na celu pogłębienie rozumienia zgłaszanych trudności lub nakierowanie pacjenta na spojrzenie na nie z innej perspektywy. Psycholog może też pokazywać pacjentowi ćwiczenia i techniki skuteczne w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, konfrontować z nie adaptacyjnymi mechanizmami obronnymi i dawać wskazówki jak je zmienić.

Jak wybrać dobrego psychologa?

Wybór odpowiedniej, godnej zaufania osoby bywa trudny. W Centrum Psychoterapii i Pomocy Psychologicznej Happy-life ułatwiamy ten proces, przyjmują u nas specjaliści z wielu lokalizacji, na przykład psycholog na Wawrze. Oferujemy bezpłatne, 25-minutowe sesje zapoznawcze, dzięki którym sprawdzisz, czy sposób pracy danego specjalisty Ci odpowiada. Co ważne, wszyscy nasi psychologowie i psychoterapeuci posiadają odpowiednie kwalifikacje, a ich wykształcenie i doświadczenie jest szczegółowo opisane w profilu każdego z nich. Nasze gabinety mieszczą się w Józefowie, Markach i Legionowie i są zlokalizowane w centrach tych miast. Wygodnie zarezerwuj wizytę przez nasz formularz rezerwacji i zrób pierwszy krok dla zmiany.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.