Dofinansowanie do pompy ciepła – sprawdź na co możesz liczyć

Dofinansowanie do pompy ciepła – sprawdź na co możesz liczyć

Artykuł partnera.

Do najbardziej efektywnych źródeł ogrzewania zalicza się obecnie pompy ciepła. Sprawdzają się one doskonale nie tylko wtedy, kiedy chcemy ogrzać wnętrze domu, ale również wówczas, gdy zależy nam na podgrzaniu wody użytkowej. Wiele osób przed zamontowaniem pompy ciepła powstrzymuje wysoka cena tych urządzeń. Na szczęście dzisiaj dostępne jest dofinansowanie do pompy ciepła, które sprawia, że koszt tej inwestycji znacząco się zmniejsza. Co zrobić, aby otrzymać wsparcie finansowe w tym zakresie?

Dofinansowanie do pompy ciepła – jaki program zapewnia zastrzyk gotówki?

Dofinansowanie do pompy ciepła dostępne jest w ramach programu Czyste Powietrze. Aby móc liczyć na wsparcie finansowe, trzeba być właścicielem bądź współwłaścicielem domu jednorodzinnego. Pieniądze dostępne są również dla osób, które posiadają wydzielony lokal mieszkalny w takim budynku. Warunkiem jest jednak odrębna księga wieczysta. W grę wchodzą dwa modele dofinansowania:

  • podstawowy;
  • rozszerzony.

Na ten pierwszy mogą liczyć wszyscy ci, których łączny dochód nie jest wyższy niż 100 000 złotych. Z kolei opcja rozszerzona dostępna jest dla osób prowadzących jednoosobowe gospodarstwo, w których dochód nie jest wyższy niż 2189 złotych na osobę. Również osoby zamieszkujące w gospodarstwie wieloosobowym mogą skorzystać z dofinansowania rozszerzonego, ale w ich przypadku miesięczny dochód na osobę nie może być wyższy niż 1546 złotych. Wszystkich, których interesują pompy ciepła odsyłamy na stronę https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/. Jest to witryna firmy, która oferuje nowoczesne, niezawodne urządzenia znanej marki Panasonic.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać dofinansowanie do pompy ciepła?

Aby otrzymać dofinansowanie do pompy ciepła, należy przede wszystkim złożyć stosowny wniosek. Kieruje się go do Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ważne jest, aby wniosek trafił do oddziału właściwego z uwagi na położenie inwestycji. Wszystkie formularze, które trzeba wypełnić, a także załączniki, jakie muszą być dostarczone można znaleźć na stronie internetowej programu oraz Funduszu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.