Google Pay a bezpieczeństwo płatności – co należy wiedzieć

Google Pay a bezpieczeństwo płatności – co należy wiedzieć

W dobie ataków internetowych na banki i usługodawców obsługujących płatności mobilne coraz częściej klienci zastanawiają się, czy ich pieniądze pozostają bezpieczne podczas dokonywanych transakcji. Poszukują alternatyw dla tradycyjnych przelewów z konta. Jedną z takich opcji jest Google Pay – ale jak w przypadku tej aplikacji przedstawiają się kwestie bezpieczeństwa?

Czym jest Google Pay?

Google Pay stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań obsługujących płatności mobilne. Jest to usługa, z której korzystanie możliwe jest po pobraniu ze sklepu Google Play aplikacji o tej samej nazwie. Aby mogła działać, wymagane jest posiadanie smartfona z systemem Android, który obsługuje moduł NFC.

Działanie usługi można porównać do tradycyjnej karty zbliżeniowej. Dzięki temu nie trzeba mieć przy sobie fizycznej karty. Wystarczy wgrać ją do aplikacji poprzez wpisanie danych bądź zrobienie zdjęcia. Nie ma ograniczeń co do banków czy liczby kart.

 

Czy Google Pay to bezpieczne rozwiązanie?

W zestawieniu z płatnościami zwykłą kartą zbliżeniową Google Pay może być nawet bezpieczniejsze – w przypadku tego rozwiązania żadna osoba z zewnątrz nie ma dostępu do Twojego wirtualnego portfela dzięki wbudowanym zabezpieczeniom. Warto pamiętać również, że, aby aplikacja mogła działać, wymagane jest ustawienie jakiejkolwiek blokady ekranu – czy to poprzez hasło, czy też biometrię, czyli odczytanie linii papilarnych. Bezpieczne są też dane: podczas przelewu aplikacja nie udostępnia danych z karty klienta.

Bezpieczne płatności mobilne to w dzisiejszych czasach niezwykle ważna kwestia, podnosząca zaufanie klienta do sklepu, który oferuje takie rozwiązania. Jeżeli Twój sklep obsługuje transakcje wirtualne, Google Pay będzie mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort użytkowania.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.