Jak działa glukozyd askorbylu w kremach? Czy ta forma witaminy C jest bezpieczna?

Jak działa glukozyd askorbylu w kremach? Czy ta forma witaminy C jest bezpieczna?

Witamina C działa antyoksydacyjnie, przeciwdziała zmarszczkom, rozświetla cerę i pomaga zwalczać przebarwienia. To doskonały składnik kremów na dzień. Jednak nie każdy krem z witaminą C jest równie skuteczny. Na przykład kremy z czystą postacią witaminy C łatwo się utleniają, mogą też powodować podrażnienia. Inaczej działają kremy z pochodną witaminy C – z glukozydem askorbylu. Poznaj bliżej ten wspaniały składnik!

Kremy z witaminą C – nie każdy jest taki sam!

Pochodne witaminy C mają łagodniejsze działanie niż czysty kwas askorbinowy. Niemal wszystkie można na przykład łączyć z niacynamidem w przeciwieństwie do czystej witaminy C, które w zestawieniu z witaminą B3 może uwalniać szkodliwy nadtlenek wodoru. W najlepszym wypadku mieszanka zneutralizuje działanie obu substancji. Kwas askorbinowy może podrażniać w połączeniu z retinolem. Jednak inaczej już zadziałają jego pochodne. W bezpiecznym połączeniach i w kremach na dzień z witaminą C stosuje się na przykład:

  • palmitynian askorbylu,
  • glukozyd askorbylu,
  • sól magnezową fosforanu askorbylu,
  • sód sodową fosforanu askorbylu,
  • tertraizopalmitynian askorbylu,
  • 3-O etylowy kwas askorbinowy.

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jaki jest najlepszy krem z witaminą C na twarz, rozglądaj się za lekkimi fluidami z glukozydem askorbylu. Ta pochodna jest uznawana za jedną z najlepszych, choć jest też jedną z najdroższych form witaminy C. Za ceną idzie jednak jakość i rezultaty, jakie daje jej stosowanie.

W czym glukozyd askorbylu jest lepszy od kwasu askorbinowego?

Glukozyd askorbylu w składzie INCI znajdziesz pod nazwą Ascorbyl Glucoside. Ma on łagodniejsze działanie niż kwas L-askorbinowego dzięki połączeniu z cząsteczką glukozy. Działa wolniej i delikatniej. Jest też bardziej stabilny niż czysta forma witaminy C, co oznacza, że nie utlenia się szybko, a jego działanie nie słabnie przez cały okres przydatności do użytku od momentu otwarcia słoiczka z kremem.

Czysta witamina C, aby działała musi mieć odpowiednie środowisko pH na skórze, co nie zawsze jest łatwe i możliwe do osiągnięcia w codziennej pielęgnacji. Glukozyd askorbylu ma korzystne działanie na skórę w większym przedziale pH  (6.5-7.5). Przenika też głębiej w skórę niż czysta witamina C. Same korzyści!

Jak działają kremy z witaminą C w tej formie?

Kremy ze składnikiem w tej postaci wspaniale rozjaśniają przebarwienia, chronią przed działaniem wolnych rodników, rozpromieniają cerę i pozytywnie działają na produkcję kolagenu. Cera wygląda na wypoczętą i promienieje zdrowym blaskiem. Warto stosować fluidy z zawartością glukozydu askorbylu na rozpoczęcie dnia. Który produkt wybrać?

Najwygodniejszym rozwiązaniem są kremy łączące działanie witaminy C i ochronę filtrów SPF. Fotoprotekcja jest podstawą współczesnej pielęgnacji skóry, ponieważ to promienie słoneczne są odpowiedzialne za starzenie się skóry. Warto też wiedzieć, że witamina C w kramach potęguje działanie filtrów, choć sama filtrem nie jest. Jej antyoksydacyjna moc wspiera jednak walkę z czynnikami zewnętrznymi, które prowadzą do zmarszczek.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.