Mop parowy – poznaj jego funkcje i zadbaj o swoje mieszkanie

Mop parowy – poznaj jego funkcje i zadbaj o swoje mieszkanie

Artykuł sponsorowany.

Mycie podłóg nie jest lubianym obowiązkiem domowym. Dziś do dyspozycji sprzątających pozostaje wiele ręcznych i elektrycznych mopów, które i tak nie zawsze w pełni ułatwiają to zadanie, podczas gdy lata temu gospodynie domowe myły podłogi, klęcząc na własnych kolanach. Nowoczesne urządzenia zwykle dzielą się jednak na te, które zapewniają maksimum wygody i te rzeczywiście skuteczne. A gdyby tak opracować sprzęt czyszczący, który potrafi domyć i zdezynfekować nawet najbardziej zabrudzone powierzchnie, a jednocześnie jest niezwykle łatwy w obsłudze? Tak właśnie powstał mop parowy, który z biegiem czasu staje się hitem sprzedaży wśród urządzeń domowego użytku.

Mop parowy – co to takiego i jak działa?

Mopy parowe Ariete na pierwszy rzut oka mogą przypominać tradycyjne długie mopy na kiju. Ich główną i zauważalną różnicą jest szerszy korpus oraz brak konieczności przygotowywania pojemnika z wodą, ani dodawania do niej żadnego rodzaju środków myjących. Ariete to włoska firma specjalizująca się w tworzeniu prostych, a jednocześnie niezwykle użytecznych sprzętów domowych, co udowodniła i w tym przypadku. Mopy parowe od tej marki wyposażone są we wbudowany pojemnik na czystą wodę. Przed użyciem mopa należy go napełnić do wskazanego poziomu i podłączyć urządzenie do sieci elektrycznej, aby grzałka mogła zacząć działać.

Kiedy woda osiągnie odpowiednią temperaturę, gorąca para wodna pod wysokim ciśnieniem jest wypychana przez końcówkę mopa. To właśnie ciśnienie i temperatura pary odpowiadają za efekty działania parowego mopa. Parą można nie tylko umyć podłogę, ale także domyć mocno zabrudzone powierzchnie jak na przykład fugi płytek i dodatkowo je zdezynfekować. Zdecydowana większość bakterii ginie w ułamek sekundy pod wpływem wysokiej temperatury pary wodnej.

Skuteczne czyszczenie bez detergentu – czy to możliwe?

Detergenty to bardzo szeroka kategoria produktów chemicznych. Wiele z nich to delikatne środki myjące, inne tworzone są na bazie silnych środków, których głównym zadaniem jest pozbycie się zabrudzeń. Tego rodzaju detergenty mogą mieć nieprzyjemny zapach i działać drażniąco, w szczególności na małe dzieci, zwierzęta, albo alergików. Tylko czy istnieje sposób, żeby móc z nich zrezygnować?

Marka Ariete udowodniła, że do skutecznego sprzątania nie jest konieczna silna chemia. Zamiast niej warto sięgnąć po naturalne rozwiązania, jak właściwości gorącej pary wodnej. Proste urządzenie wyposażone w pojemnik na wodę i grzałkę potrafi umyć nie tylko podłogi, ale właściwie każdą powierzchnię odporną na działanie wysokiej temperatury.

Szerokie możliwości użycia tego urządzenia ułatwiają wymienne głowice w różnych rozmiarach. Największe są odpowiednie do mycia dużych powierzchni jak podłogi. Mniejsze świetnie sprawdzą się do bardziej precyzyjnego czyszczenia i odkażania powierzchni takich jak na przykład kuchenne blaty. Czyszcząc takie powierzchnie z użyciem mopa parowego, koniecznie należy pamiętać o wymianie głowicy – w innym przypadku zabrudzenia z podłogi mogą zostać mimowolnie przeniesione na blaty czy ściany.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.